Nadciąga wielka zmiana na Instagramie. Hashtagi znikną

Nadciąga wielka zmiana na Instagramie. Hashtagi znikną
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Arkadiusz Stando

21.09.2018 12:16, aktual.: 26.02.2019 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na Instagramie może pojawić się nowa funkcja, która w zasadniczy sposób zmieni sposób funkcjonowania serwisu. Użytkownicy otrzymają bowiem możliwość ukrycia hashtagów pod postem, co nie znaczy, że ich funkcjonalność zniknie.

Instagram i hashtag brzmią jak synonim. Serwis stał się popularny dzięki użyciu #hashtagów, tak samo, jak i one zostały spopularyzowane dopiero przez Instagram. Dzięki nim w łatwy sposób wyszukujemy zdjęcia o specyficznej tematyce. Od niedawna serwis uruchomił nawet opcję śledzenia samych #hashtagów, aby ułatwić nam to zadanie.

Teraz jednak serwis zmienia delikatnie politykę. Pod naszymi postami nadal będziemy mogli dodawać #hashtagi, ale Instagram dodaje opcję ukrywania ich pod zdjęciem. Ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony posty będą lepiej wyglądać w kwestii estetycznej, z drugiej ciężej będzie odkrywać nowe #hashtagi czy je popularyzować.

Oczywiście mimo, że dla użytkowników #hashtagi będą wydawać się niewidoczne, serwis nadal będzie uwzględniać zdjęcia wśród obserwowanych czy wyszukiwanych #hashtagów.

Wśród testowanych pojawiła się także inna, mniej zadowalająca użytkowników funkcja. Otóż Instagram już wziął się do pracy nad tzw. geofencingiem. Oznacza to nic innego, jak ograniczanie widoczności postów do danej lokalizacji. Przykładowo, widoczność zdjęcia może zostać ograniczona do użytkowników z Azji, i nikt przebywający w innym regionie (bez VPN) nie będzie w stanie ich zobaczyć.

Myślisz, żeby stworzyć niepowtarzalne pamiątki ze zdjęciami w roli głównej? Nie przepłacaj dzięki stronie empikfoto.pl promocje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także