Myśliwiec przyszłości. Brytyjczycy prezentują 3-wymiarowy model bojowego samolotu

Myśliwiec przyszłości. Brytyjczycy prezentują 3-wymiarowy model bojowego samolotu20.07.2020 07:41
Myśliwiec przyszłości. Brytyjczycy prezentują 3-wymiarowy model bojowego samolotu

Tempest - brytyjski myśliwiec przyszłości ma dołączyć do tamtejszych sił powietrznych w 2035 roku, jednak już teraz za pośrednictwem strony internetowej RAF, możemy obejrzeć 3-wymiarowy model samolotu bojowego nowej generacji i odkryć jego możliwości.

Samoloty bojowe Tempest mają dołączyć do sił lotniczych Wielkiej Brytanii w 2035 roku i zastąpić myśliwce Typhoon. Chociaż do początku ich służby pozostało jeszcze wiele czasu, na stronie internetowej RAF (Royal Air Force) możemy zapoznać się już z przełomowymi technologiami i możliwościami myśliwców nowej generacji.

311543177784073342
Źródło zdjęć: © RAF

3-wymiarowy model bojowego samolotu możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Nad produkcją myśliwca pracuje brytyjska firma BAE Systems. Koncern rozważa stworzenie alternatywnego napędu dla maszyny przy wykorzystaniu systemów hybrydowych lub w pełni elektrycznych. Takie rozwiązanie mogłoby uczynić samolot potężniejszym, szybszym i wydajniejszym. Jak poinformował dyrektor produkcyjny BAE Dave Holmes, firma w celu opracowania zasilania myśliwca zbada wszystkie możliwości. - Nie wykluczałbym niczego. Jeśli mówimy o samolocie, który będzie służył do 2050 lub nawet do 2060 roku, to wszystkie opcje są prawdopodobne - komentuje Holmes.

Zobacz też: US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność

Koncern BAE Systems poinformował także o połączeniu sił z firmą Williams Advanced Engineering. Fuzja ma na celu zbadanie, w jaki sposób można wykorzystać technologię zarządzania akumulatorami oraz technikę chłodzenia wykorzystywaną w samochodach wyścigowych Formuły E, aby zapewnić wzrost wydajności w projektowaniu nowoczesnych samolotów bojowych.

- Współpraca z firmami takimi jak WAE ma kluczowe znaczenie dla szybkiego wprowadzania innowacji w tempie wymaganym przez program Tempest - komentują przedstawiciele BAE Systems.

Koncern nie wyklucza, że do produkcji nowego myśliwca będzie wykorzystywać technikę druku 3D.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)