Myśliwiec przyszłości. Brytyjczycy prezentują 3-wymiarowy model bojowego samolotu

Myśliwiec przyszłości. Brytyjczycy prezentują 3‑wymiarowy model bojowego samolotu

Myśliwiec przyszłości. Brytyjczycy prezentują 3-wymiarowy model bojowego samolotu
20.07.2020 07:41

Tempest - brytyjski myśliwiec przyszłości ma dołączyć do tamtejszych sił powietrznych w 2035 roku, jednak już teraz za pośrednictwem strony internetowej RAF, możemy obejrzeć 3-wymiarowy model samolotu bojowego nowej generacji i odkryć jego możliwości.

Samoloty bojowe Tempest mają dołączyć do sił lotniczych Wielkiej Brytanii w 2035 roku i zastąpić myśliwce Typhoon. Chociaż do początku ich służby pozostało jeszcze wiele czasu, na stronie internetowej RAF (Royal Air Force) możemy zapoznać się już z przełomowymi technologiami i możliwościami myśliwców nowej generacji.

Obraz
© RAF

3-wymiarowy model bojowego samolotu możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Nad produkcją myśliwca pracuje brytyjska firma BAE Systems. Koncern rozważa stworzenie alternatywnego napędu dla maszyny przy wykorzystaniu systemów hybrydowych lub w pełni elektrycznych. Takie rozwiązanie mogłoby uczynić samolot potężniejszym, szybszym i wydajniejszym. Jak poinformował dyrektor produkcyjny BAE Dave Holmes, firma w celu opracowania zasilania myśliwca zbada wszystkie możliwości. - Nie wykluczałbym niczego. Jeśli mówimy o samolocie, który będzie służył do 2050 lub nawet do 2060 roku, to wszystkie opcje są prawdopodobne - komentuje Holmes.

Koncern BAE Systems poinformował także o połączeniu sił z firmą Williams Advanced Engineering. Fuzja ma na celu zbadanie, w jaki sposób można wykorzystać technologię zarządzania akumulatorami oraz technikę chłodzenia wykorzystywaną w samochodach wyścigowych Formuły E, aby zapewnić wzrost wydajności w projektowaniu nowoczesnych samolotów bojowych.

- Współpraca z firmami takimi jak WAE ma kluczowe znaczenie dla szybkiego wprowadzania innowacji w tempie wymaganym przez program Tempest - komentują przedstawiciele BAE Systems.

Koncern nie wyklucza, że do produkcji nowego myśliwca będzie wykorzystywać technikę druku 3D.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)