Trwa ładowanie...
d2vda7m

US Air Force z problemami. Chodzi o nowoczesną broń laserową

Siły powietrzne USA poinformowały o przesunięciu harmonogramu rozpoczęcia testów broni laserowej w locie na 2023 rok. Dwuletnie opóźnienie ma związek z problemami technicznymi oraz pandemią koronawirusa - mówi szef projektu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siły powietrzne USA przesuwają rozpoczęcie testów broni laserowej w locie o dwa lata
Siły powietrzne USA przesuwają rozpoczęcie testów broni laserowej w locie o dwa lata (YouTube)
d2vda7m

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych przesunęły harmonogram rozpoczęcia testów broni laserowej w locie. US Air Force planowały start testowania nowej technologii już w 2021 roku, jednak w związku z kilkoma problemami podjęły decyzję o przesunięciu terminu o dwa lata.

Na opóźnienie wpływ miały przede wszystkim wady techniczne, jednak szef projektu Jeff Heggemeier przyznał, że tempo pracy wyhamowało również przez pandemię koronawirusa.

d2vda7m

- Jest to naprawdę złożona technologia, którą można zintegrować ze środowiskiem lotniczym. To, co próbujemy zrobić z tym programem pokazuje, że technologia laserowa jest wystarczająco dojrzała, aby mogła scalić się z tą platformą powietrzną. Jednak takie rzeczy jak pandemia COVID-19 i związane z nim zamrażanie gospodarki, mają na to istotny wpływ - mówił Heggemeier komentując opóźnienie.

Zobacz także: USA. Podatek od robota. Tak demokraci chcą zwalczać negatywne skutki automatyzacji

Broń laserowa, w którą zostaną wyposażone amerykańskie myśliwce, ma skutecznie chronić samoloty przed nadlatującymi pociskami. Laboratorium Sił Powietrznych pracuje nad specjalną technologią od około siedmiu lat.

d2vda7m

Jeff Heggemeier nie wdawał się w szczegółowe informacje na temat problemów technicznych związanych z programem systemu broni laserowej.

Siły powietrzne USA zaplanowały start testów na 2023 rok.

Zobacz także: Kosmiczna broń USA. Counter Communications System zablokuje satelity wroga

d2vda7m

Podziel się opinią

Share

d2vda7m

d2vda7m
Więcej tematów