MON sprawdza, co wiemy o żołnierzach. Przygotował test wiedzy o Wojsku Polskim

MON sprawdza, co wiemy o żołnierzach. Przygotował test wiedzy o Wojsku Polskim

Polscy żołnierze
Polscy żołnierze
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
20.11.2021 16:10, aktualizacja: 24.02.2022 16:04

Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało test wiedzy o Wojsku Polskim. Jest on kierowany głównie do młodych ludzki, którzy zastanawiają się nad wyborem przyszłej ścieżki zawodowej. W konkursie można wygrać m.in. szkolenie na symulatorze lotów, rajd łodzią motorową i przejazd czołgiem Leopard.

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej za pośrednictwem serwisu Facebook, test skierowany jest do "młodych ludzi, którzy zastanawiają się nad wyborem swojej drogi zawodowej. Którzy myślą poważnie o tym, aby związać się z mundurem żołnierza".

Test wiedzy o Wojsku Polskim

Test wiedzy o Wojsku Polskim można wypełnić tutaj. Formularz testowy jest dostępny od 18 do 21 listopada, do godziny 23:59. Jego wyniki ukażą się już 22 listopada. Osoby uczestniczące w teście mogą liczyć na atrakcyjne nagrody związane z tematyką wojskową.

Nagroda za zajęcie I miejsca to szkolenie na "symulatorze lotów otwartej czaszy", za II – rajd łodzią motorowerową, III – przejazd czołgiem Leopard, IV – zwiedzanie bazy lotniczej, V – nurkowe szkolenie ratownicze, VI – szkolenie z terytorialsami.

Test składa się z 20 pytań, które dotyczą takich obszarów jak: modernizacja, współpraca sojusznicza, wsparcie żołnierzy na granicy z Białorusią czy zwiększanie liczebności wojska.

Organizatorzy testu podkreślają, że służba w Wojsku Polskim "to przygoda, to także wielka odpowiedzialność i gotowość do poświęcenia w imię najwyższych wartości". Zwycięzcy konkursu chociaż przez chwilę będą mogli poczuć się jak osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo naszego kraju.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)