Nowa armia niedługo pojawi się na polsko-białoruskiej granicy

Estońscy żołnierze pomogą Polakom
Estońscy żołnierze pomogą Polakom
Źródło zdjęć: © Getty Images | Rafal Olkis
Karolina Modzelewska

20.11.2021 15:08, aktual.: 24.02.2022 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już niedługo na polsko-białoruskiej granicy pojawią się estońscy żołnierzy. Razem z naszymi wojskowymi będą m.in. umacniać znajdujące się tutaj zapory. Estoński minister obrony Kalle Laanet przekazał, że do Polski skierowanych zostanie blisko 100 mundurowych.

Niedawno informowaliśmy o wysłaniu do Polski brytyjskich żołnierzy wojsk inżynieryjnych, którzy pomogą Polakom w zabezpieczaniu granicy. Z najnowszych informacji wynika, że oprócz Brytyjczyków przy polsko-białoruskiej granicy pojawią się również Estończycy.

Estończycy pojawią się na granicy

Jak donosi Defence24, estoński minister obrony Kalle Laanet podczas konferencji prasowej powiedział, że do Polski trafi blisko 100 estońskich żołnierzy, w ramach odpowiedzi na prośbę o "praktyczną pomoc". Wśród wojskowych znajdą się m.in. żołnierze służby czynnej, rezerwiści, a także osoby należące do żandarmerii wojskowej.

Wcześniej Polska zabiegała jedynie o wsparcie polityczne, ale teraz zwróciła się do nas również o wsparcie praktyczne – podkreślił Kalle Laanet.

Estonia wyśle do Polski również sprzęt. Będą to drony do realizacji zadań wywiadowczych oraz Combat Camera do nagrywania czynności estońskiego kontyngentu.

Pierwsi estońscy żołnierze pojawią się w Polsce już w ten weekend. Kolejni dotrą na granicę w przyszłym tygodniu. Estonia wyśle też swoich wojskowych na Łotwę, gdzie będą realizowali podobne zadania.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (506)