Misja na Wenus w 2023 roku? Amerykańska firma chce szukać życia na "siostrze Ziemi"

Misja na Wenus w 2023 roku? Amerykańska firma chce szukać życia na "siostrze Ziemi"

Misja na Wenus w 2023 roku? Amerykańska firma chce szukać życia na "siostrze Ziemi"
Źródło zdjęć: © YouTube
20.08.2020 21:13

Amerykańska firma Rocket Lab planuje wysłać na Wenus bezzałogową misję w celu poszukiwania życia pozaziemskiego. Założyciel marki, Peter Beck chce, aby projekt wystartował już w 2023 roku.

Rocket Lab, amerykańska firma z branży przemysłu kosmicznego, przygotowuje swoją pierwszą prywatną misję w kierunku Wenus. Celem marki założonej przez Petera Becka jest poszukiwanie śladów życia znajdujących się w atmosferze planety.

Prezes konkurenta SpaceX stwierdził, że Wenus jest idealnym miejscem do poszukiwania życia pozaziemskiego. Beck jest zdania, że życie, które powstało na drugiej pod względem odległości od Słońca planecie US wtedy, kiedy przypominała ona Ziemię, mogło przenieść się do jej atmosfery. Według analiz Rocket Lab, badania bezzałogowej misji powinny być prowadzone około 50 kilometrów ponad powierzchnią planety.

Projekt miałby się rozpocząć już za trzy lata. - Jestem zakochany w Wenus. Pracujemy bardzo ciężko, aby nasza misja rozpoczęła się jeszcze w 2023 roku - poinformował Peter Beck.

Podczas misji ma zostać wykorzystana jedna z dwóch rakiet należących do firmy - Electron. Jak dotąd, wynosiła ona satelity na orbitę okołoziemską, jednak przedstawiciele Rocket Lab są przekonani, że będzie też zdolna do misji międzyplanetarnych. Wszystko dzięki nowo wprowadzonym zmianom w silniku Rutherforda.

Rakieta Electron ma 17 metrów wysokości. Po modyfikacjach będzie w stanie wynieść poza naszą planetę około 300 kilogramów ładunku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)