Misja kosmiczna Apollo 11. Przeżyjmy to jeszcze raz dzięki NASA

Misja kosmiczna Apollo 11. Przeżyjmy to jeszcze raz dzięki NASA

Misja kosmiczna Apollo 11. Przeżyjmy to jeszcze raz dzięki NASA
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Karolina Modzelewska
20.07.2019 16:30

Wyprawa na Księżyc była jednym z bardziej ekscytujących i zarazem przełomowych momentów w dziejach ludzkości. NASA stworzyła narzędzie, pozwalające krok po kroku śledzić, jak do tego doszło. Dzięki niemu możemy przez chwilę poczuć się jak Neil Armstrong czy Buzz Aldrin - członkowie misji kosmicznej Apollo 11.

Z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu NASA przygotowała liczne atrakcje. Jedną z nich jest witryna internetowa, która pozwala przeżyć wszystko jeszcze raz. Opublikowano na niej wyłącznie oryginalne materiały, które szczegółowo przedstawiają przebieg każdego z 8 dni misji kosmicznej Apollo 11.

Amerykańska Agencja Kosmiczna udostępniła rozmowy astronautów z centrum kontroli lotów, 2000 zdjęć z misji Apollo 11, nagrania z kamer zamontowanych w lądowniku Eagle, komentarze ekspertów, informacje o wykorzystanych technologiach, a nawet transmisje telewizyjne.

Gdzie oglądać przebieg misji kosmicznej Apollo 11?

Materiały udostępnione przez NASA można oglądać za pośrednictwem komputera lub smartfona. Witryna internetowa dostępna jest dla wszystkich. Już sam jej wygląd przypomina zaawansowane technologicznie centrum kontroli lotów kosmicznych.

Odwiedziny strony prezentującej przebieg misji kosmicznej Apollo 11, mogą być ciekawym sposobem na upamiętnienie tego wydarzenia. Jest to również okazja, aby prześledzić, w jaki sposób tworzyła się historia pierwszego lądowania na Srebrnym Globie.

Obraz
© NASA | NASA

Plany dotyczące kolejnego lądowania na Księżycu

Zabawa w "zdobywców" Księżyca pozwoli przygotować się do przeżywania tego wydarzenia na żywo. Ostatnio wyścig na Księżyc przyśpieszył. NASA zapowiada, że misja Artemida zostanie zrealizowana w 2024 roku. Z kolei Elon Musk, twórca Tesli twierdzi, że dokona tego już w 2023 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)