ycipk-2uww6b

Elon Musk ma problemy w SpaceX. W trakcie startu Starhopper wystąpiła anomalia

W trakcie planowanych testów Starhoppera wystąpiła nieokreślona anomalia, w wyniku której doszło do pożaru. Mimo szybkiej reakcji strażaków, doszło do dużych zniszczeń, które znacznie opóźnią start prototypu nawet na kilka tygodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W trakcie testowego startu Starhopper doszło do pożaru
W trakcie testowego startu Starhopper doszło do pożaru (Youtube.com)
ycipk-2uww6b

Kilka godzin temu rozpoczęły się testy prototypu wahadłowca Starhopper. Był to trzeci zapowiedziany w tym roku start i tym razem Starhopper miał unieść się wyżej i dłużej pozostać zawieszony nad Ziemią.

Testy obywają w Boca Chica w Teksasie. Niestety zanim statek uniósł się nad ziemię doszło do anomalii, w wyniku której wybuchł pożar. Nie znane są jeszcze przyczyny zapłonu, ale wszystko wskazuje na to, że nie doszło do wybuchu i Starhopper został bardzo szybko ugaszony.

ycipk-2uww6b

Zniszczenia są na tyle poważne, że może dojść do opóźnienia startu nawet o kilka tygodni. Uszkodzeniu uległ sam Starhopper, ale nie wiadomo jeszcze jaki jest stan rakiety Raptor. Z uwagi na uszkodzenie czujników i kabli sterujących minie kilka dni zanim będzie można się zbliżyć do rakiety bez ryzyka zagrożenia życia lub zdrowia.

Starhopper i podróż na Marsa

Starhopper to bardzo uproszczona wersja statku Starship, który w przyszłości umożliwi nam podróż na Księżyc i Marsa. Przez ostatnie miesiące inżynierowie i technicy SpaceX pracowali, by przygotować Starhopper do lotu. Co ważniejsze, przez ten czas trwały również pracę nad silnikiem nowej generacji, który będzie w stanie bezpiecznie unieść wahadłowiec.

ycipk-2uww6b

Zobacz też: NASA pokazała nowe zdjęcie z Marsa

Pierwsze próby uniesienia Starhoppera miały miejsce jeszcze w kwietniu tego roku. Jednak kolejne próby wymagały wprowadzenia usprawnień do silników Raptor, którymi napędzany jest Starhopper. Udało się to naukowcom dopiero po ponad trzech miesiącach. Elon Musk informował o tym, że zdaje sobie sprawy z ogromnego ryzyka w związku z planowanymi testami.

Polub WP Tech
ycipk-2uww6b
ycipk-2uww6b
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2uww6b