Miliard "gryzoni" od Logitecha na 40-lecie myszki

Miliard "gryzoni" od Logitecha na 40‑lecie myszki

Miliard "gryzoni" od Logitecha na 40-lecie myszki
04.12.2008 08:55, aktualizacja: 04.12.2008 09:40

Na początku grudnia mija również 40 lat od
publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej Doug’a Engelbart’a. W przeciągu czterech dekad urządzenie przeszło szereg rewolucyjnych
transformacji i powszechnie zagościło na biurkach na całym świecie. 3
grudnia 2008 na rynku pojawiła się miliardowa mysz
komputerowa wyprodukowana przez firmę Logitech.

*Na początku grudnia mija również 40 lat od publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej Doug’a Engelbart’a. W przeciągu czterech dekad urządzenie przeszło szereg rewolucyjnych transformacji i powszechnie zagościło na biurkach na całym świecie. 3 grudnia 2008 na rynku pojawiła się miliardowa mysz komputerowa wyprodukowana przez firmę Logitech. *
Przyjmuje się, że rzesza użytkowników komputerów to już miliard ludzi, a według przewidywań firmy badawczej Gartner do 2014 r. ich grono się podwoi. Historia Logitech i myszy komputerowej rozpoczęła się w latach 80-tych, od tego czasu firma stała się pionierem w rozwoju tego urządzenia.

Założony w 1981 roku, w niewielkim mieście Apples w Szwajcarii, Logitech bardzo szybko związał się ze światowym centrum nowych technologii w Dolinie Krzemowej. W roku 1985 w sprzedaży detalicznej znalazła się pierwsza mysz komputerowa firmy, a już 11 lat później Logitech świętował wprowadzenie na rynek 100 milionowego „gryzonia”. Obecnie myszy Logitech sprzedawane są w ponad 100 krajach na całym świecie, a firma produkuje ich średnio 376 tysięcy dziennie, co daje 7,8 milionów każdego miesiąca.

Obraz
© Zobacz ewolucję myszy komputerowej w/g Logitech'a

_ Od pierwszego kliknięcia Logitech P4 w 1982 roku, myszy Logitech odgrywały jedną z kluczowych ról w rozwoju komputerów osobistych _. – powiedział Gerald P. Quindlen, Logitech’s president and chief executive officer. – _ Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci ewoluował sposób korzystania z komputerów. Z narzędzia typowo biznesowego, PC’ty stały się urządzeniami ściśle związanymi z naszym życiem prywatnym. Prawdziwej rewolucji doświadczyła też sama mysz komputerowa – w przeciągu ostatnich pięciu lat Logitech wprowadził na rynek pierwszą na świecie mysz laserową, hiper-szybki scroll oraz nano-odbiorniki o wielkości zaledwie 8 mm _.

_ Najnowsze produkty Logitech, takie jak „powietrzna” mysz Logitech® MX™ Air czy miniklawiatura Logitech® diNovo Mini™ są przykładami tego, czego możemy się spodziewać po przyszłych innowacyjnych pomysłach inżynierów Logitech. _ – powiedział Rory Dooley, Logitech senior vice president and general manager of the Control Devices business unit.

Sukces Logitech przypada w czterdziestą rocznicę publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)