Trwa ładowanie...

Miejsce na lot w kosmos z Jeffem Bezosem sprzedane. Cena może szokować

Blue Origin, kosmiczna firma należąca do Jeffa Bezosa, zorganizowała licytację, podczas której można było kupić miejsce na lot w kosmos z miliarderem. Cena "biletu" na pokład New Shepard osiągnęła 28 mln dolarów.

Share
Jeff Bezos już niedługo poleci w kosmos
Jeff Bezos już niedługo poleci w kosmosŹródło: Getty Images, Fot: Jonathan Newton / The Washington Post
dzmz5f4

W licytacji, którą można było obejrzeć online, uczestniczyło około 600 osób z 143 krajów. W momencie jej uruchomienia cena za miejsce wynosiła 4,8 mln dolarów, a ostatecznie osiągnęła wartość 28 mln dolarów. Wygrany za lot w kosmos z Jeffem Bezosem zapłaci łącznie ponad 29 mln dolarów. Cała kwota trafi na konto fundacji non-profit Blue Origin- Club for the Future, której celem jest inspirowanie przyszłych pokoleń do kariery w STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) oraz "pomoc w wymyślaniu przyszłości życia w kosmosie".

Lot w kosmos z Jeffem Bezosem

Lot najprawdopodobniej odbędzie się 20 lipca i potrwa od 10 do 12 minut. Na pokładzie New Shepard znajdą się m.in. Jeff Bezos, jego brat Mark Bezos, osoba, która wygrała licytację (jej dane firma zdradzi w najbliższym czasie), a także czwarty pasażer, którego tożsamość nie jest jeszcze znana. Zgodnie z planami, statek kosmiczny stworzony przez Blue Origin ma dotrzeć do tzw. linii Kármána, która znajduje się na wysokości 100 km. Jest to umowna granica pomiędzy ziemską atmosferą a przestrzenią kosmiczną.

Osoba, która poleci w kosmos razem z miliarderem, musi spełniać określone warunki. Jak podaje portal Space.com, chodzi przede wszystkim o ukończenie 18 lat, wzrost od 152 do 193 cm, wagę od 50 do 101 kg, a także zdolność do wspięcia się na wieżę startową New Shepard w mniej niż 90 sekund. Można to porównać do pokonania siedmiu kondygnacji schodów. Zwycięzca musi charakteryzować się również dobrym zdrowiem, a także przejść specjalne szkolenie organizowane przez firmę.

ZOBACZ TEŻ: PGZ: PCO – OCZY ARMII

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzmz5f4

Podziel się opinią

Share
dzmz5f4
dzmz5f4
Więcej tematów