Microsoft wprowadzi płatne, coroczne aktualizacje Windowsa 8?

Microsoft wprowadzi płatne, coroczne aktualizacje Windowsa 8?29.11.2012 13:30
Microsoft wprowadzi płatne, coroczne aktualizacje Windowsa 8?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Ballmerowi chyba nie znudziły się kontrowersyjne pomysły. Wielu z was słyszało na pewno o Windowsie Blue, czyli rzekomej, kolejnej wersji flagowego OS-u giganta z Redmond. Dotychczas wydawało się, że Blue będzie po prostu następcą średnio przyjętej przez użytkowników „ósemki”, który ukaże się na rynku mniej więcej w 2014 lub 2015 roku. Nic z tego. Według doniesień słynnego portalu The Verge – Blue ukaże się już za rok i będzie pierwszą z serii corocznych, dużych oraz, co ciekawe, płatnych aktualizacji Windowsa 8.

Według –. podobno dobrze zaznajomionych z tematem – źródeł serwisu, Blue obejmie swoim zasięgiem zarówno klasycznego, desktopowego Windowsa, jak i jego mobilnego kuzyna: Windowsa Phone 8. Aktualizacje, poza klasycznymi „bugfixami”, będą ponoć przynosić sporo zmian i poprawek interfejsu użytkownika obydwu wspomnianych systemów. Pierwszy z rzekomych update’ów ma pojawić się w sieci już w połowie przyszłego roku i - w przeciwieństwie do swoich następców – ma być całkowicie darmowy (z drugiej strony – opłaty za przyszłe uaktualnienia mają ponoć być raczej symboliczne. Zobaczymy).

Wraz z aktualizacją –. Microsoft wypuści także zupełnie nowy SDK, który, przy akompaniamencie nacisków Ballmera, ma zapobiec dalszemu tworzeniu aplikacji na nieco starszego Windowsa 8 (przy jednoczesnym zachowaniu wstecznej kompatybilności dawniejszych programów).

Podobny, roczny cykl wydawniczy już od dawna stosują m.in. Google i Apple. Czyżby Microsoft był niezadowolony z osiąganych ostatnimi czasy zysków?

I tu pytanie do publiczności –. ktokolwiek z was skusiłby się na ewentualny zakup Windowsa Blue? (zakładając, że jego cena byłaby naprawdę niska, powiedzmy 50 zł)?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)