Microsoft wprowadzi płatne, coroczne aktualizacje Windowsa 8?

Microsoft wprowadzi płatne, coroczne aktualizacje Windowsa 8?

Microsoft wprowadzi płatne, coroczne aktualizacje Windowsa 8?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
29.11.2012 13:30

Ballmerowi chyba nie znudziły się kontrowersyjne pomysły. Wielu z was słyszało na pewno o Windowsie Blue, czyli rzekomej, kolejnej wersji flagowego OS-u giganta z Redmond. Dotychczas wydawało się, że Blue będzie po prostu następcą średnio przyjętej przez użytkowników „ósemki”, który ukaże się na rynku mniej więcej w 2014 lub 2015 roku. Nic z tego. Według doniesień słynnego portalu The Verge – Blue ukaże się już za rok i będzie pierwszą z serii corocznych, dużych oraz, co ciekawe, płatnych aktualizacji Windowsa 8.

Według –. podobno dobrze zaznajomionych z tematem – źródeł serwisu, Blue obejmie swoim zasięgiem zarówno klasycznego, desktopowego Windowsa, jak i jego mobilnego kuzyna: Windowsa Phone 8. Aktualizacje, poza klasycznymi „bugfixami”, będą ponoć przynosić sporo zmian i poprawek interfejsu użytkownika obydwu wspomnianych systemów. Pierwszy z rzekomych update’ów ma pojawić się w sieci już w połowie przyszłego roku i - w przeciwieństwie do swoich następców – ma być całkowicie darmowy (z drugiej strony – opłaty za przyszłe uaktualnienia mają ponoć być raczej symboliczne. Zobaczymy).

Wraz z aktualizacją –. Microsoft wypuści także zupełnie nowy SDK, który, przy akompaniamencie nacisków Ballmera, ma zapobiec dalszemu tworzeniu aplikacji na nieco starszego Windowsa 8 (przy jednoczesnym zachowaniu wstecznej kompatybilności dawniejszych programów).

Podobny, roczny cykl wydawniczy już od dawna stosują m.in. Google i Apple. Czyżby Microsoft był niezadowolony z osiąganych ostatnimi czasy zysków?

I tu pytanie do publiczności –. ktokolwiek z was skusiłby się na ewentualny zakup Windowsa Blue? (zakładając, że jego cena byłaby naprawdę niska, powiedzmy 50 zł)?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)