Microsoft: aktualizacja do Windows 7 ma być darmowa

Microsoft: aktualizacja do Windows 7 ma być darmowa

Microsoft: aktualizacja do Windows 7 ma być darmowa
Źródło zdjęć: © IDG
26.06.2009 15:30, aktualizacja: 29.06.2009 19:51

Microsoft przedstawił wreszcie oficjalne stanowisko w sprawie programu aktualizacyjnego Windows XP i Vista do Windows 7. Firma twierdzi, że nie będzie wymagała od klientów detalicznych oraz biznesowych żadnych opłat. Mimo to niektóre firmy zapowiadają, że proces w przypadku ich produktów będzie obciążony pewnymi dodatkowymi kosztami.

Program inicjowany przez Microsoft zakłada umożliwienie klientom, którzy w okresie 2. czerwca 2009 roku - 31 stycznia 2010 roku kupili nowy komputer z Windows Vista, darmowej lub niemal darmowej aktualizacji do najnowszej wersji systemu operacyjnego.

Klienci, którzy w wyznaczonym przedziale czasowym kupią komputer z Windows Vista Home Premium, Business lub Ultimate będą mogli po 22 października otrzymać darmową aktualizację do Windows 7 Home Premium, Professional albo Ultimate. Warunkiem jest oczywiście uczestnictwo sprzedawcy w programie aktualizacyjnym Microsoftu.

Program jest powtórzeniem przedsięwzięcia akcji Microsoftu z roku 2006. kiedy to firma zapewniała, że osoby kupujące XP otrzymają za darmo możliwość aktualizacji do Visty. Celem podobnych działań jest sprawić by klienci nie odkładali planowanego zakupu nowego komputera aż do premiery Windows 7.

"_ Zdajemy sobie sprawę, że wielu użytkowników będzie potrzebowało nowego komputera na długo przed premierą Windows 7. Przykładem są choćby uczniowie, którzy na pewno będą chcieli zaopatrzyć się w nowe komputery jeszcze przed pójściem do szkoły _" - powiedział Brandon LeBlanc, rzecznik Microsoftu.

LeBlanc dodał, że Microsoft nie będzie obciążał producentów (OEM) i dostawców sprzętu kosztami za aktualizację. Firma zamierza dać sprzedawcom wolną rękę w tej kwestii.

Hewlett-Packard zapowiedziało dziś, że zaoferuje swoim klientom całkowicie darmową aktualizację do Windows 7. Firma zamierza również udostępnić oddzielny dysk ze szczegółowym opisem procesu aktualizacji i wskazówkami dotyczącymi przygotowania systemu do tego procesu.

Lista partnerów Microsoftu - http://www.microsoft.com/windows/buy/offers/upgrade.aspx, którzy udostępnią aktualizację za darmo, uwzględnia również takie firmy jak Acer, Asus, Dell, Fujitsu, Lenovo, Samsung, Sony i Toshiba.

Microsoft przy okazji potwierdził, że osoby, które posiadają Windows Vista Business Certificate of Authenticity (COA) i mają na dysku Windows XP Professional będą mogły również uczestniczyć w programie.

Aktualizacja z Windows XP czy Vista do Windows 7 może przysporzyć użytkownikom wielu problemów. Przypomnijmy, że jedyną drogą aktualizacji Visty do Windows E lub N będzie czysta instalacja wiążąca się ze skasowaniem dotychczasowych danych i ustawień oraz koniecznością wykonania kopii zapasowej danych.

Premiera Windows 7 została zaplanowana na 2. października bieżącego roku. Według oficjalnego cennika w Unii Europejskiej Windows 7 w wersjach: Home Premium, Professional i Ultimate będzie kosztować odpowiednio: 119,99 euro, 285,99 euro i 299,99 euro. W Europie Windows 7 będzie sprzedawany bez przeglądarki internetowej.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)