Trwa ładowanie...
d3m3qit

Mars coraz bliżej Ziemi. Zbliża się wielka opozycja Marsa

Mars znajdzie się najbliżej Ziemi od 15 lat pod koniec tego miesiąca. Tymczasem, już w niektórych częściach świata jest widoczny na tyle, że światło odbijane przez Czerwoną Planetę opada na morze niczym podczas zachodu i wschodu Słońca. Fenomenalny widok!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsa już można zauważyć na niebie
Marsa już można zauważyć na niebie (Fotolia)
d3m3qit

Mars będzie najbliżej Ziemi w tzw. wielkiej opozycji od 2003 roku. Stanie się to 27 lipca 2018 roku. Czerwona Planeta zbliży się do nas na odległość 57,768 mln km. Będziemy w stanie obserwować Marsa gołym okiem na naszym niebie.

Wielka opozycja Marsa dopiero za ponad 2 tygodnie, ale już udało się uchwycić pierwsze zdjęcia. Użytkownik Instagrama, advil, pochwalił się swoim ujęciem nocnego oceanu.

d3m3qit

Zobacz też: Zaćmienie Księżyca w lipcu 2018. "Krwawy Księżyc" będzie najdłuższym zjawiskiem w tym stuleciu

Na jego zdjęciu widać Marsa, rzucającego światło na taflę wody. Wkrótce będziemy świadkami większej ilości takich sytuacji, kiedy dojdzie do wielkiej opozycji 27 lipca. Zdjęcie wykonano w Stanach Zjednoczonych, na Rhode Island.

Podczas wielkiej opozycji, Mars będzie odbijał światło słoneczne 1,8 razy mocniej na naszym niebie, niż zawsze.

Lipiec bieżącego roku jest wyjątkowym miesiącem astronomicznym. Na niebie mieliśmy już kilka niesamowitych spektakli, np. w ostatnią niedzielę obok Księżyca pojawiła się Wenus oraz gwiazda Pollux, a nadciągają kolejne. Tego samego dnia, co czeka nas opozycja Marsa, na niebie rozpocznie się najdłuższe zaćmienie Słońca w tym stuleciu. To będzie tak zwany "krwawy Księżyc".

Czytaj także: Mars znajdzie się najbliżej Ziemi od 15 lat. To będzie doskonały czas na obserwację

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3m3qit

Podziel się opinią

Share

d3m3qit

d3m3qit
Więcej tematów