Mapy Google mają nowe funkcje. Udowodnią, że Ziemia nie jest płaska

Mapy Google mają nowe funkcje. Udowodnią, że Ziemia nie jest płaska

Mapy Google mają nowe funkcje. Udowodnią, że Ziemia nie jest płaska
Źródło zdjęć: © google maps
Arkadiusz Stando
03.08.2018 15:48

Mapy Google mają kilka nowych funkcji. Ostatnimi czasy wprowadzono sporo zmian, a teraz pojawiły się następne. Jedną z nich da się zauważyć gołym okiem, potwierdza że Ziemia jest kulą. O innej już pisaliśmy, ale warto przypomnieć.

Google postanowiło utrzeć nosa płaskoziemcom. Od teraz, kiedy odpowiednio oddalimy mapę, symulowana Ziemia przestaje być płaska, a staje się kulą. Przy okazji to świetny sposób na nawigowanie między dalszymi odległościami. Kiedy Mapa Google była jeszcze płaska, mogło być to czasami problematyczne.

Mapa Google teraz w 3D. Stała się bardziej dokładna i lepiej odzwierciedla faktyczny kształt planety. Niestety póki co, funkcja pojawiła się tylko na wersji komputerowej. Użytkownicy innych urządzeń muszą jeszcze się pomęczyć z płaską mapą.

Inną dodaną do map Google funkcją jest dzielenie się lokalizacją oraz ilością baterii. Będzie szczególnie przydatna, kiedy umówimy się z kimś, możemy się spóźnić, a nasza bateria pada. Zamiast dzwonić do kogoś lub wysyłać wiadomości, wystarczy za pomocą dzielenia się lokalizacją udostępnić swoje położenie i stan baterii. Gdy jest rozładowana, oczekujący będzie wiedział, gdzie się znajdujemy i dlaczego kontakt z nami może być utrudniony.

Funkcja zapowiadana w lutym zaczyna się już pojawiać na urządzeniach z systemem android. Nie ma jej jeszcze na wszystkich smartfonach, ale na większości można już korzystać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)