Mapy Google mają nowe funkcje. Udowodnią, że Ziemia nie jest płaska

Mapy Google mają nowe funkcje. Udowodnią, że Ziemia nie jest płaska03.08.2018 15:48
Mapy Google mają nowe funkcje. Udowodnią, że Ziemia nie jest płaska
Źródło zdjęć: © google maps

Mapy Google mają kilka nowych funkcji. Ostatnimi czasy wprowadzono sporo zmian, a teraz pojawiły się następne. Jedną z nich da się zauważyć gołym okiem, potwierdza że Ziemia jest kulą. O innej już pisaliśmy, ale warto przypomnieć.

Google postanowiło utrzeć nosa płaskoziemcom. Od teraz, kiedy odpowiednio oddalimy mapę, symulowana Ziemia przestaje być płaska, a staje się kulą. Przy okazji to świetny sposób na nawigowanie między dalszymi odległościami. Kiedy Mapa Google była jeszcze płaska, mogło być to czasami problematyczne.

Mapa Google teraz w 3D. Stała się bardziej dokładna i lepiej odzwierciedla faktyczny kształt planety. Niestety póki co, funkcja pojawiła się tylko na wersji komputerowej. Użytkownicy innych urządzeń muszą jeszcze się pomęczyć z płaską mapą.

Inną dodaną do map Google funkcją jest dzielenie się lokalizacją oraz ilością baterii. Będzie szczególnie przydatna, kiedy umówimy się z kimś, możemy się spóźnić, a nasza bateria pada. Zamiast dzwonić do kogoś lub wysyłać wiadomości, wystarczy za pomocą dzielenia się lokalizacją udostępnić swoje położenie i stan baterii. Gdy jest rozładowana, oczekujący będzie wiedział, gdzie się znajdujemy i dlaczego kontakt z nami może być utrudniony.

Funkcja zapowiadana w lutym zaczyna się już pojawiać na urządzeniach z systemem android. Nie ma jej jeszcze na wszystkich smartfonach, ale na większości można już korzystać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)