Trwa ładowanie...
d3sek3m

Nowe Mapy Google już są. Trafiły do pierwszych użytkowników

Niektórzy użytkownicy smartfonów z systemem Android otrzymali już najnowszą wersję Map Google. Wraz z nią pojawił się nowy wygląd oraz funkcje. Odświeżona apka cieszy się świetnymi opiniami internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa aplikacja Google Maps została już zaprezentowana podczas konferencji I/O
Nowa aplikacja Google Maps została już zaprezentowana podczas konferencji I/O (Youtube.com, Fot: Google)
d3sek3m

W ostatnim czasie Google podobnie jak Windows zaczęło implementować nowy design do swoich aplikacji. Jak widać, Google Maps również doczekało się pierwszych efektów nowej polityki designu firmy. Zmiany zapowiedziano jeszcze na początku maja podczas konferencji Google I/O.

Już zaledwie po miesiącu od zapowiedzi pierwsze wersje uaktualnionej wersji trafiły do użytkowników. Serwis Android Police jako pierwszy zademonstrował nowy wygląd googlowskich map.

d3sek3m

Nowy interfejs jest o wiele jaśniejszy i przejrzysty. Do większości elementów tekstowych wykorzystano czcionkę Product Sans. Na pierwszy rzut oka apka wygląda na niezmienioną. Jednak sekcja Odkrywaj bardzo się zmieniła. Aktualnie mamy podział na trzy główne kategorie miejsc, które możemy znaleźć w pobliżu - restauracje, kawiarnie oraz atrakcje. Oprócz nich możemy zobaczyć również listę innych miejsc.

Zobacz też: Ważna zmiana w Google Grafika. Duże utrudnienie dla użytkowników

Oprócz nowych ikonek dla kategorii, pojawiła się także opcja przewijania różnych typów restauracji. Jest także lista najlepiej ocenianych miejsc - polecanych przez użytkowników. Inną bardzo obiecującą według mnie funkcją będą wydarzenia. Zobaczymy wszystkie rozgrywane w okolicy mecze, odbywające się koncerty itd. Na kartach od razu pokazuje nam się data.

Przechodząc dalej mamy caaaaałą ogromną listę kategorii miejsc do wyboru. Korzystanie z nowych Google Maps zapowiada się na ogromne ułatwienie i pozwala dostosować apkę do naszych potrzeb. Jak podaje serwis Android Police, brakuje jeszcze jednego elementu, który został zapowiedziany podczas konferencji I/O. Chodzi oczywiście o zakładkę "Dla Ciebie", zawierającą rekomendacje dla nas.

Czytaj w temacie: Nowości na Google I/O 2018

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sek3m

Podziel się opinią

Share
d3sek3m
d3sek3m
Więcej tematów