Mapa pokazuje, gdzie w Polsce kupuje się najwięcej leków

Mapa pokazuje, gdzie w Polsce kupuje się najwięcej leków
Karolina Modzelewska

02.08.2020 13:45, aktual.: 03.08.2020 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapa Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia pokazuje sprzedaż leków w czasie rzeczywistym. Dzięki niej można zobaczyć statystyki dotyczące transakcji dobowych, tygodniowych, miesięcznych, a nawet rocznych.

Mapa pokazująca sprzedaż leków w czasie rzeczywistym to jeden z elementów Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia. Pozwala zobaczyć liczbę dokonywanych transakcji, ale też to, czy lek jest refundowany, czy został nabyty na podstawie e-recepty i jaka jest jego wartość.

Ile leków kupują Polacy?

Statystyki dobowe wskazują, że w ciągu jednej minuty Polacy dokonują (stan na początek sierpnia) ok 7,5 tys. transakcji związanych z zakupem leków o łącznej wartości ponad 200 tys. złotych.

Z kolei statystyki roczne informują, że każdego dnia Polacy wykonują 3 941 945 transakcji związanych z lekami o łącznej wartości 103 560 665 zł. W skali roku całkowita wartość transakcji to około 18 561 384 382 zł. Można więc powiedzieć, że na leki wydajemy sporo pieniędzy. Wszystkie pozostałe informacje są dostępne na stronie OSOZ.

OSOZ wspiera zdrowie Polaków

Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia jest nowoczesnym systemem informacyjnym, który został zaprojektowany "w celu wspomagania zdrowia społeczeństwa". System pozwala na integrację całej polskiej służby zdrowia i sprawną wymianę informacji pomiędzy tworzącymi go podmiotami. Jest ona możliwa za sprawą bezpłatnego portalu internetowego www.osoz.pl, czyli platformy edukacyjno-informacyjna dla pacjentów i przedstawicieli rynku medycznego w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)