Mapa koronawirusa: prawie 200 tys. chorych na świecie. W Polsce - kolejne śmiertelne zakażenia

Mapa koronawirusa: prawie 200 tys. chorych na świecie. W Polsce - kolejne śmiertelne zakażenia

Mapa koronawirusa: prawie 200 tys. chorych na świecie. W Polsce - kolejne śmiertelne zakażenia
Źródło zdjęć: © East News | East News
18.03.2020 09:20

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na całym świecie, w tym również w Polsce. W sumie zdiagnozowano już prawie 200 tys. zakażeń, wśród których odnotowuje się kolejne przypadki śmiertelne.

Niemal na całym świecie rośnie liczba zakażeń koronawirusem z Wuhan, chociaż w Chinach od kilku tygodniu obserwuje się wygasanie epidemii. 18 marca odnotowano w sumie 198 152 przypadki zakażenia, z czego już ponad 31 tys. we Włoszech. Nowe przypadki są diagnozowane niemal we wszystkich krajach Europy, w tym również w Polsce, co możecie śledzić na mapie świata, na którą codziennie nanoszone są potwierdzone informacje o stanie pandemii.

Obraz
© WP.PL

Szef WHO od dłuższego czasu ostrzega, że wiele państw zbyt lekceważąco podchodzi do powstrzymania pandemii, o czym przypominał również podczas ostatniego wirtualnego wystąpienia. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że ograniczanie kontaktów to tylko jeden z kroków do zatrzymania pandemii COVID-19. Za tym powinny iść również testy diagnostyczne dla wszystkich. Może to być niedługo łatwiejsze, dzięki odkryciu polskich naukowców.

Od wybuchu epidemii w Wuhan, na całym świecie zmarło 7 954 osób, a ponad 81 tys. zwalczyło COVID-19. Niekoniecznie jednak został pokonany wirus, który wciąż może być przenoszony na inne osoby.

Koronawirus w Polsce

Mapa koronawirusa w Polsce pozwala śledzić bieżący stan epidemii w naszym kraju. Do 18 marca odnotowano 238 przypadków zakażenia, w tym 5 śmiertelnych. W trakcie leczenia pozostaje 220 osób, a objętych kwarantanną zostało ponad 37,5 tys. osób.

Obraz
© WP.PL

Strona pozwala również śledzić bieżące newsy oraz rozwój epidemii w naszym kraju w poszczególnych dniach. Jeżeli zależy wam, by być na bieżąco z informacjami na temat SARS-CoV-2, zapiszcie się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)