Mapa koronawirusa pokazuje już prawie 25 tys. chorych. Są wyniki Polaków, którzy wrócili z Chin

Mapa koronawirusa pokazuje już prawie 25 tys. chorych. Są wyniki Polaków, którzy wrócili z Chin

Mapa koronawirusa pokazuje już prawie 25 tys. chorych. Są wyniki Polaków, którzy wrócili z Chin
Źródło zdjęć: © East News | HANDOUT/AFP/East News
05.02.2020 10:09, aktualizacja: 05.02.2020 11:07

Liczba zarażeń koronawirusem wciąż rośnie. Wirus pojawił się już na terenie całych Chin i rozprzestrzenia się szybko po całej Azji. Dotarł też do większości krajów Europy, a jak sytuacja w Polsce?

Bieżący stan zakażeń koronawirusem można śledzić na mapie opracowanej przez naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Dzisiaj, 5 lutego dane pokazują już 24 562 przypadków zachorowań, z czego 493 skończyły się śmiercią.

Obraz
© WP.PL

Na terenie całych Chin rośnie również szybko liczba osób, które walkę z koronawirusem wygrały. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa już ponad 900 osób pokonało wirus z Wuhan.

Naukowcy na całym świeciepracują nad skutecznym sposobem leczenia koronawirusa. Jak na razie badania laboratoryjne potwierdzają skuteczność leków na HIV. Naukowcy zauważają jednak, że badania laboratoryjne nie muszą pokrywać się z późniejszymi efektami, dlatego wciąż pracują nad rozwiązaniem problemu pandemii. W pracach nad lekiem ma pomóc też sztuczna inteligencja.

Koronawirus w Polsce

Mimo że koronawirus pojawił się m.in. we Francji, Niemczech Finlandii i Wielkiej Brytanii, to w Polsce wciąż nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań.

Minister zdrowia przekazał, że są wyniki 30 Polaków, którzy w ostatnim czasie wrócili z Wuhanu i nie wykryto nich koronawirusa. Minister przyznał jednak, że to nie koniec działań profilaktycznych:

- Będą w dalszym czasie pod opieką lekarzy szpitala klinicznego we Wrocławiu. Planujemy ponowne badanie pacjentów – dodał. Przypominamy, że już kilka dni temu służby ostrzegały, że w Polsce o wiele większym zagrożeniem jest wirus grypy, który w ciągu miesiąca zabił już 5 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)