Koronawirus z Wuhan. Chiny zakazały tradycyjnych pogrzebów. Natychmiastowa kremacja ofiar

Koronawirus z Wuhan. Chiny zakazały tradycyjnych pogrzebów. Natychmiastowa kremacja ofiar
Źródło zdjęć: © Youtube.com

03.02.2020 14:43, aktual.: 07.04.2020 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiny zakazały tradycyjnych uroczystości pogrzebowych w Wuhan. Ofiary śmiertelne groźnego wirusa nCoV-2019 od niedzieli podlegają rychłej kremacji. Nowe przepisy mają zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii.

Chiny zarządziły natychmiastową kremację wszystkich ofiar śmiertelnych groźnego koronawirusa. Służby zakazały jednocześnie uroczystości pogrzebowych, pochówków oraz innych czynności związanych ze zmarłymi. Decyzja została podjęta w niedzielę, gdy liczba zgonów spowodowanych wirusem z Wuhan przekroczyła 300.

Decyzja Narodowej Komisji Zdrowia została podjęta po konsultacjach z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i ma na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się niebezpiecznej epidemii. Z najnowszych danych wynika, że liczba zarażonych koronawirusem wzrosła aż do 17 tysięcy.

Do tej pory chińskie władze zalecały jedynie niewielkie i szybkie uroczystości pogrzebowe. W związku z zawrotnym tempem, w jakim rozprzestrzenia się wirus, Narodowa Komisja Zdrowia zadecydowała o zaostrzeniu procedur.

Procedury po śmierci ofiar koronawirusa

Według najnowszych przepisów, personel medyczny placówki, w której leczona była osoba zmarła, musi dokonać dokładnej dezynfekcji ciała. Następnie zobligowany jest do wystawienia aktu zgonu i kontaktu z zakładem pogrzebowym oraz rodziną. Bliscy nie będą mieć możliwości pożegnania się z ofiarą.

Ciało po skremowaniu i wystawieniu odpowiednich dokumentów zostanie zwrócone krewnym. Członkowie rodziny nie będą mogli jednak zorganizować publicznego pogrzebu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)