Lubisz życie w izolacji? NASA ma dla Ciebie idealną propozycję

NASA szuka śmiałków, którym niestraszne będzie spędzenie kilku miesięcy w izolacji. Eksperyment odbędzie się w Rosji i sprawdzi, jak takie warunki wpłyną na uczestników. Zdobyte dane będą wykorzystane do planowania przyszłych misji.

Lubisz życie w izolacji? NASA ma dla Ciebie idealną propozycję
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

24.05.2020 | aktual.: 24.05.2020 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej regularnie przeprowadza różne eksperymenty dotyczące misji kosmicznych. Jednym z przykładów może być wywołanie kontrolowanego pożaru na statku kosmicznym, który miał na celu zbadanie skutków ognia w mikrograwitacji.

NASA organizuje kolejny eksperyment, tym razem z ludźmi w roli głównej.

Ponad pół roku w zamknięciu

W ramach misji mała grupka ochotników zostanie zamknięta w izolacji. Potrwa ona 8 miesięcy i odbędzie się w Rosji, dokładniej w Moskwie. Uczestnicy będą też brali udział w zadaniach wykorzystujących roboty lub wirtualną rzeczywistość.

Obraz
© Unsplash.com | Brian McGowan

Eksperyment NASA ma sprawdzić, jak tak długa izolacja wpłynie na uczestników zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Na pewno nie będzie to proste, dlatego nie każdy temu podoła. Poza tym NASA ma swoje wymagania.

NASA nie wybierze byle kogo

Aby wziąć udział w projekcie, należy spełnić kilka warunków:

  • być obywatelem Stanów Zjednoczonych,
  • mieć od 30 do 55 lat,
  • rozmawiać płynnie w języku angielskim i rosyjskim,
  • mieć magistra, doktora lub ukończyć szkolenia oficera wojskowego. Jeśli jednak chętny ma tytuł licencjata i analogiczne doświadczenie, to również jest brany pod uwagę.

Uczestnicy dostaną za udział odpowiednią zapłatę, jednak jej wysokość będzie zależała od powiązania z organizacją.

Eksperyment NASA wykorzysta zebrane doświadczenie w misjach kosmicznych Artemis, których celem jest ponowne wysłanie ludzi na Księżyc. Poza tym wyniki badań przydadzą się przy planach dotyczących ewentualnej kolonizacji Marsa.

misja kosmicznakolonizacja marsaartemis
Komentarze (32)