LG - milion pralek i milion lodówek rocznie produkowane w Polsce

LG - milion pralek i milion lodówek rocznie produkowane w Polsce

LG - milion pralek i milion lodówek rocznie produkowane w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.10.2011 12:05, aktualizacja: 21.10.2011 12:27

Zgodnie z planem konsekwentnego zwiększania udziału w europejskim rynku AGD firma LG Electronics (LG) uruchomiła we Wrocławiu nową linię produkcyjną pralek. Dzięki podwrocławskiej fabryce firma zamierza uzyskać czołową pozycję na europejskim rynku pralek do roku 2015.

Już niebawem we Wrocławiu będzie produkowana najbardziej zaawansowana, 12-kilogramowa pralka z ładowaniem od przodu, o klasie energetycznej A+++-20%, która umożliwia użytkownikom zmniejszenie zużycia energii o 20. w porównaniu z pralkami klasy A+++. Urządzenie jest oparte na technologii LG 6 Motion Direct Drive, która gwarantuje czystość, redukcję zagnieceń oraz ten sam wygląd ubrań po wielu praniach. Bęben może wykonywać sześć niezwykle precyzyjnych rodzajów ruchu — ruch pełnoobrotowy, intensywny półobrót, filtracja, rolowanie, upuszczanie, kołysanie — co pozwala zapewnić pranie różnych typów tkanin, najbardziej zbliżone do ręcznego. Finalnie tkaniny nie ulegają uszkodzeniom.

Ten model LG oferuje także największą pojemność ze wszystkich pralek LG o standardowych rozmiarach zewnętrznych - aż 1. kg. Można w niej łatwo prać większe rzeczy, na przykład zasłony lub kołdry. Ponieważ do bębna mieści się więcej rzeczy za jednym razem, zmniejsza się liczba cykli prania.

Pralka 12-kilogramowa wykonuje w ciągu roku średnio o 40. mniej cykli niż model 7-kilogramowy. W porównaniu z pralką o pojemności 7 kg oznacza to 105 cykli prania w ciągu roku zamiast 179, co daje znaczne oszczędności zarówno w opłatach za wodę jak i energię elektryczną.

Ponadto w Europie zostanie wkrótce wprowadzona technologia czyszczenia odzieży LG Styler. Usuwa ona zagniecenia i zapachy przez przenikanie cząstek pary (Moving Hanger Action).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)