LG Anti Mosquito - klimatyzator, który odstrasza komary

LG Anti Mosquito - klimatyzator, który odstrasza komary
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.07.2013 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Model klimatyzatora HS-C126B4N1 to pomysł przedstawiony przez afrykański oddział marki LG. Nic w tym dziwnego - na tym kontynencie wielki problem stanowią zarówno wysokie temperatury, jak i owady roznoszące malarię.

Zamontowany w dolnej części urządzenia głośnik emituje ultradźwięki o częstotliwości 30 kHz - 100 kHz, które są niesłyszalne dla człowieka, jednak potrafią ogłuszyć lub odstraszyć komary. Producent przedstawił wyniki testów, z których wynika, że urządzenie w ciągu dobowych testów powaliło 64 procent komarów, a 82 procent odstraszyło. Testy przeprowadzane były na komarach widliszkach, jednak urządzenie ma być skuteczne także przeciwko innym gatunkom.

Sterować klimatyzatorem można za pomocą zamontowanego na jego korpusie panelu, lub też dzięki dodawanemu do zestawu pilotowi. Biorąc pod uwagę specyfikę lokalnego rynku, LG Africa przystosowało swój wynalazek do współpracy z niestabilną infrastrukturą elektryczną, w której często występują skoki napięcia. Obudowa HS-C126B4N1 pokryta została z kolei powłoką antykorozyjną, zabezpieczającą przed działaniem soli i piasku.

Dzięki mocnemu wirnikowi, powiew chłodnego powietrza ma być odczuwalny w odległości do 10 metrów od urządzenia. Niestety, HS-C126B4N1 dostępny jest tylko na lokalnym rynku, aczkolwiek jeśli koniecznie mamy ochotę na zamówienie urządzenia z afrykańskich sklepów wysyłkowych, przygotować musimy się na wydatek rzędu 1400 złotych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)