Lexmark ułatwia pracę osobom niedowidzącym

Lexmark ułatwia pracę osobom niedowidzącym

Lexmark ułatwia pracę osobom niedowidzącym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.07.2012 10:48, aktualizacja: 10.07.2012 11:34

Lexmark pokazał dwie nowe funkcjonalności zaprojektowane dla osób niedowidzących, ułatwiające dostęp do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych.

Zazwyczaj drukarki i urządzenia wielofunkcyjne wyświetlają swój stan na wbudowanym ekranie i stąd też obsługuje się urządzenia oraz dokonuje się ich konfiguracji., Dla użytkowników niedowidzących może to stanowić istotne wyzwanie.

Nowa funkcjonalność Accessabilty Solution pozwala użytkownikom wykonać praktycznie wszystkie zadania, które realizowali do tej pory za pomocą ekranu dotykowego, przy użyciu innego urządzenia. Możliwe jest to dzięki aplikacjom internetowym, które umożliwiają użytkownikom dostęp do urządzenia wielofunkcyjnego za pomocą podłączonego do sieci komputera lub urządzenia przenośnego, włączając te zaprojektowane specjalnie dla osób niepełnosprawnych.

Umożliwia to niedowidzącym użytkownikom konfigurowanie zadań kopiowania, faksowania, wysyłania e-maili, przesyłania plików poprzez FTP czy skanowanie bezpośrednio z poziomu stanowiska pracy bez konieczności używania ekranu dotykowego urządzenia wielofunkcyjnego.

Użytkownik konfiguruje zaplanowane zadanie w swoim stacjonarnym lub przenośnym komputerze, korzystając z rozwiązań technologicznych dostosowanych do potrzeb osób niedowidzących. Zadanie otrzymuje odpowiedni numer, wyświetlany na ekranie urządzania użytkownika i jest przesyłane do drukarki. By rozpocząć jego przetwarzanie wystarczy wprowadzić nadany mu identyfikator korzystając z klawiatury numerycznej urządzenia wielofunkcyjnego.

Drugie usprawnienie jakie wprowadził Lexmark - Accessibility Speech Solution - to potwierdzenia akustyczne, pozwalające drukarce czy urządzeniu wielofunkcyjnemu komunikować głosowo zmiany statusu urządzenia oraz polecenia. Każda czynność i zadanie ma przypisany właściwy sobie plik audio. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz umożliwia osobom niedowidzącym śledzić aktualny stan zadań drukarek i urządzeń Lexmarka. Przygotowane monity głosowe mają charakter domyślny, ale mogą być modyfikowane w zależności od potrzeb.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)