Lenovo prezentuje składany tablet i elastyczny smartfon

Lenovo prezentuje składany tablet i elastyczny smartfon

Lenovo prezentuje składany tablet i elastyczny smartfon
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.06.2016 12:27, aktualizacja: 11.06.2016 14:09

Nie tylko Samsung pracuje nad elastycznymi urządzeniami. Podczas Lenovo Tech World, chiński producent zaprezentował działające prototypy dwóch ciekawych produktów.

Pierwszym z nich jest CPlus - smartfon, który możemy zawinąć wokół nadgarstka. Po co? Choćby i po to, by mieć go przy sobie, gdy mamy zajęte ręce i brak kieszeni. Takie "bransoletki" jeszcze parę lat temu były jedynie szalonymi koncepcjami, dziś przybierają już obraz funkcjonujących prototypów. A stąd niedaleko do finalnego, komercyjnego produktu. Urządzenie Lenovo wyposażone jest w elastyczny ekran o przekątnej 4,2. cala, pracuje pod kontrolą systemu Android i dostępne będzie w dwunastu wersjach kolorystycznych. Ciekawym dodatkiem jest oprogramowanie generujące na ekranie rysy, które są tym większe, im bardziej wyginamy telefon - możemy w ten sposób przestraszyć znajomych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Drugim zaprezentowanym urządzeniem jest Folio - tablet, który możemy złożyć na pół i korzystać z niego jak ze zwykłego smartfona. To także praktyczne rozwiązanie - o wiele wygodniej rozmawiałoby się z urządzenia w takiej formie, niż z dużego tabletu. Daty premier obu nowości nie są jeszcze znane, jednak należy przewidywać, że będą to targi CES (styczeń 2017. lub MWC (luty 2017).

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Coraz bardziej widać dążenie chińskich firm do tego, aby stać się technologicznymi i rynkowymi liderami. Huawei postawił sobie za cel stanie się pierwszym producentem telefonów na świecie i jest coraz bliższy jego zrealizowania. Lenovo ewidentnie chce być kojarzone z liderem technologicznym, którego rozwiązania trafiają później do innych firm.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czy Polska wyjdzie z grupy? Microsoft przewiduje wyniki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)