Kup Pan cegłę ... czyli o spamie słów kilka

Kup Pan cegłę ... czyli o spamie słów kilka

Kup Pan cegłę ... czyli o spamie słów kilka
18.12.2008 15:05

Kaspersky Lab Polska opublikował nowy artykuł "Kup Pan cegłę ... czyli o spamie słów kilka" autorstwa niezależnego analityka Macieja Ziarka. Temat poruszony przez autora jest szczególnie aktualny w okresie świątecznym i noworocznym.

Żyjemy w czasach, kiedy surfowanie po Internecie bez założonego konta pocztowego nie pozwala w pełni wykorzystać jego zalet. Brak konta e-mail utrudnia kontakty osobiste (chociaż na tym polu e-mail ustępuje komunikatorom), uniemożliwia korzystanie ze sklepów internetowych, serwisów wymagających potwierdzenia rejestracji mailowo czy też bankowości internetowej. Słusznym założeniem będzie zatem, że większość użytkowników Internetu posiada własnego e-maila. Idąc dalej tym torem można stwierdzić, że każdy otrzymał kiedyś na swoje konto spam. Czym zatem jest spam? Jakie przyjmuje formy? Jakie metody wykorzystują spamerzy do oszukiwania nas i filtrów antyspamowych? Na te i wiele innych pytań odpowiada Maciej Ziarek w treści artykułu.

„Trudno powiedzieć, czy kiedyś powstaną narzędzia do skutecznej walki ze spamem, pozwalające na 100% wyeliminowanie go z naszych skrzynek, komunikatorów czy telefonów”, mówi Maciej Ziarek, autor artykułu. „Sądząc po przeprowadzanych sondażach oraz raportach z ilości wysłanego spamu, prowadzonych przez firmy zajmujące się jego zwalczaniem, można powiedzieć, że nie nastąpi to nigdy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wirusów czy innych zagrożeń komputerowych. Wydaje się, że sami nie możemy wiele zrobić, jednak nawet raportowanie adresów, z których jest wysyłany spam, rezygnacja z odpowiadania na niechciane wiadomości, powstrzymywanie się od klikania linków i regularne skanowanie komputera programem antywirusowym daje duże efekty. Nie zajmuje nam to wiele czasu, a w przyszłości pozwoli na ulepszenie programów antyspamowych, co z kolei przełoży się na mniejszą ilość niechcianej korespondencji w poczcie.” Pełny artykuł można znaleźć w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)