Które nawigacje Polacy kupują najchętniej?

Które nawigacje Polacy kupują najchętniej?

Które nawigacje Polacy kupują najchętniej?
11.08.2011 13:13, aktualizacja: 11.08.2011 13:42

Nawigacje samochodowe są jedną z 10 najpopularniejszych kategorii produktowych w dwóch okresach - tuż przed wakacjami oraz na początku grudnia. Co oczywiste, najchętniej wybieramy nawigację przed podróżami urlopowymi oraz przed gwiazdką.

Wygląda na to, że segment nawigacji samochodowych może spać spokojnie - coraz więcej ludzi korzysta co prawda z usługi GPS-a w swoich smartfonach, ale osobne urządzenia nawigacyjne wciąż są jednymi z najpopularniejszych produktów wakacyjnych na Ceneo.pl. Trzeba jednak zauważyć, że w analogicznym okresie w 201. roku kupiono nieznacznie więcej nawigacji, niż w roku 2011.

Jakie nawigacje kupują Polacy? Jak informuje portal ceneo.pl przede wszystkim te tańsze modele. Dla większości wystarczy nawigacja z podstawowymi funkcjami, ze standardowym wyświetlaczem i w miarę wytrzymałą baterią. Większy nacisk klienci kładą na wybór odpowiedniej mapy. Najczęściej wybierane są mapy krajowe. Warto zadbać o to, by w łatwy sposób można było mapę zaktualizować. Większość producentów oferuje taką usługę za darmo.

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

Spośród wszystkich modeli, klienci najchętniej wybierają tylko sześciu producentów. Tych 6 producentów to prawie 80. spośród stu najpopularniejszych nawigacji samochodowych. Ta szóstka nie zmieniła się w ciągu roku - roszada nastąpiła jedynie na pozycji lidera - NavRoad przeskoczył w tym roku firmę TomTom i oferuje aż jedną piątą spośród stu najpopularniejszych nawigacji.

A dla was co jest najważniejsze w nawigacji samochodowej? Wybieracie osobne urządzenia, czy korzystacie ze smartfonowej funkcji?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Japończycy ciągną prąd z powietrza"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)