Kto zarabia na akcjach CD Projektu? Tylko 4% przychodu pochodzi z Polski

Kto zarabia na akcjach CD Projektu? Tylko 4% przychodu pochodzi z Polski
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.06.2019 09:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grupa CD Projekt opublikowała na Twitterze infografiki, które obrazują podział przychodów firmy, cele biznesowe oraz strategiczne. Z danych wynika, że zyski polskiej firmy w 96% pochodzą z eksportu, a udział polskiego rynku to jedynie 4%.

Radek Adam Grabowski opublikował na swoim koncie na Twitterze infografiki, które chociaż powstały w celach biznesowych, mogą nieść również wiele ciekawych informacji dla graczy. Pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy to cele strategiczne firmy, które są zorientowane na zadowolenie graczy. Na pierwszym miejscu firma stawia kontakt ze społecznością, a dalej z deweloperami.

Obraz
© Materiały prasowe

Światowy sukces CD Projcet

Sądząc po wynikach, jakie CD Project osiąga na całym świecie, trzeba przyznać, że dobrze idzie im realizacje tych założeń. Z danych wynika także, że sprzedaż w Polsce stanowi jedynie 4% udziału w przychodach firmy. Najwyższe wyniki sprzedażowe firma osiąga w USA, które stanowi 55% udziału w zyskach, w całej Europie jest to 25%. Co ciekawe ogromny azjatycki rynek stanowi zaledwie 9% przychodu, ale być może zmieni się to nieco po wydaniu "Wiedźmina 3" na konsole Nintendo Switch, która w Japonii przekroczyła sprzedaż PS4.

Podsumowując aż 96% całego zysku CD Project pochodzi z eksportu, co sprawia, że marka ma silną pozycję na rynku gier i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich brandów. W gry CD Project można grać w 109 krajach na całym świecie.

Obraz
© Materiały prasowe

Wiedźmin i Cyberpunk 2077

W raporcie możemy również zapoznać się z wynikami finansowymi firmy i zobaczyć, że przy premierze gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" grupa cieszyła się przychodami w wysokości ponad 794 milionów złotych. Tego sukcesu nie udało się jak do tej pory powtórzyć, ale wraz z zapowiedzią daty premiery "Cyberpunk 2077" akcje spółki osiągnęły najwyższy wynik w historii. Może się wiec okazać, że 16 marca 2020, kiedy gracze będą mogli zagrać w długo oczekiwaną grę - "Cyberpunk 2077" - wartość przychodów spółki pobije kolejne rekordy.

O ile seria "Wiedźmin" była dla polskiego studia ogromnym sukcesem, to zdaje się, że "Cyberpunk 2077" jest na dobrej drodze, by pobić rekordy, jakie ustanowił "Wiedźmin". Już teraz nowa gra CD Projcet RED jest na liście bestsellerów Steam, a przedstawiciele CD Project potwierdzili, że przed-sprzedaż gry jest wyższa niż w przypadku "Wiedźmina 3".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także