Książę Harry: "Takie gry nie powinny być dozwolone". Dostało się "Fortnite"

Książę Harry: "Takie gry nie powinny być dozwolone". Dostało się "Fortnite"

Książę Harry: "Takie gry nie powinny być dozwolone". Dostało się "Fortnite"
Źródło zdjęć: © WP.PL
Grzegorz Burtan
04.04.2019 19:57, aktualizacja: 04.04.2019 20:21

Dostaliśmy właśnie opinię ze źródła, którego nikt nie pytał. Książę Harry, znany z tego że urodził się w rodzinie królewskiej, podzielił się swoją opinią na temat gier sieciowych. Jego zdaniem takie produkcje powinny zostać zakazane.

- Takie gry nie powinny być dozwolone. Jakie korzyści z nich płyną? Są stworzone wyłącznie w celu uzależnienia użytkownika, by trzymać go przed ekranem komputera jak najdłużej - wyjaśnia książę.

Co ma wpływać uzależnienie dzieci? Harry podaje takie powody, jak zaniedbanie rodziców czy wykorzystane mechaniki w takich grach jak "Fortnite". Również media społecznościowe mają szkodliwy, niemal uzależniający wpływ. Gorszy nawet niż alkohol i narkotyki. Wszystko to w ramach wizyty w siedzibie Związku Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej w Londynie. To tam książę Harry ostrzegał rodziców przed "nieodpowiedzialnymi" tytułami.

Czy miał rację? Jasne. Media społecznościowe czy gry sieciowe są w znakomitej większości zbudowane tak, by być jak najbardziej absorbujące – albo czas, albo portfel. Najlepiej oba. Czy powinien się wypowiadać? To jego prawo, więc nikt mu nie broni. Ale członek rodziny królewskiej pouczający szaraczków, jak mają żyć, w 2019 roku brzmi jednak staroświecko.

"Fortnite" to jeden z największych fenomenów świata gier. Miesięcznie gra ma niemal 80 mln graczy. Aż 31 procent Brytyjczyków dla niej i podobnych produkcji wykupiło szybsze łącze internetowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)