Koronawirus znów atakuje Chiny? Rośnie liczba chorych na COVID-19

Koronawirus znów atakuje Chiny? Rośnie liczba chorych na COVID-19
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

08.04.2020 09:56, aktual.: 08.04.2020 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus nie odpuścił i wciąż trapi mieszkańców Chin. Choć skala zachorowań nie jest tak ogromna jak jeszcze kilka tygodni temu, to władze kraju nie bagatelizują nowych przypadków. Wczoraj potwierdzono tam najwięcej zarażeń od 25 marca.

Koronawirus jest niezwykle niebezpieczny, o czym przekonali się m.in. mieszkańcy Chin. Jak dotąd potwierdzono tam prawie 83 tysiące zachorowań oraz ponad 3 300 zgonów. Wprowadzenie wielu zakazów i obostrzeń doprowadziło do gwałtownego zahamowania pandemii. Seria dobrych informacji nie powinna jednak uśpić czujności tamtejszych władz. Wirus SARS-CoV-2 wciąż jest groźny, czego dowodzą wczorajsze dane przekazane przez Narodową Komisję Chin.

Według najnowszych informacji, w środę 7 kwietnia w Chinach potwierdzono 62 nowe przypadki zachorowania na COVID-19. To największy bilans od 25 marca. Jak donoszą lokalne media, aż 59 zarażonych to osoby, które przybyły do kraju z zagranicy. Jednocześnie poinformowano, że nie odnotowano ani jednego zgonu.

Dzień wcześniej potwierdzono 32 nowe zachorowania. Chińskie służby medyczne potwierdziły także 137 przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2, jednak nie zaliczyły ich do bilansu chorych, ponieważ u żadnej z osób nie zaobserwowano nawet najmniejszych objawów. Aktualnie w Chinach przebywa 1095 takich osób, z czego ponad 30 procent to ludzie z zagranicy.

Obecnie na całym świecie zarażonych jest ponad 1 400 000 osób. Najwięcej przypadków COVID-19 stwierdzono dotychczas w Stanach Zjednoczonych. Kolejne miejsca zajmują Hiszpania, Włochy, Francja i Niemcy. Walkę z koronawirusem przegrało już ponad 82 tysiące zainfekowanych. Najtragiczniejszy bilans zgonów odnotowano na Półwyspie Apenińskim.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)