Koronawirus. Zajęcia i zabawy dla dzieci on‑line w czasie kwarantanny

Koronawirus. Zajęcia i zabawy dla dzieci on-line w czasie kwarantanny
Źródło zdjęć: © Facebook.com/Muzaki
Bolesław Breczko

19.03.2020 12:18, aktual.: 07.04.2020 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przymusowe pozostanie i praca z domu to duży problem dla osób z małymi dziećmi. Na szczęście w internecie szybko pojawiły się liczne propozycje zabaw, gier i zajęć dla najmłodszych online. Wszystkie są darmowe.

Galeria sztuki Zachęta prowadzi warsztaty dla dzieci. "Podczas warsztatów on-line obejrzymy prace różnych artystów z kolekcji Zachęty, pomówimy o tym, czym jest sztuka i dlaczego ludzie ją tworzą. Dowiemy się także, w jaki sposób pozwala odkryć w naszej codzienności prawdziwe cuda, a co najważniejsze — sami zamienicie się w prawdziwych artystów i artystki i stworzycie prace wokół wybranego tematu." - czytamy w opisie.

Zajęcia ZachętyOnline odbywają się codziennie o godzinie 10.00 przez Skype. Więcej informacji dostępnych na strone Zachęty na Facebooku.

Zabawa Wielka Sprawa [na żywo]
Martyna Widawska, która prowadzi stronę Zabawa Wielka Sprawa na Instagramie organizuje Dziecięcą Domówkę Online. Na stronie na Facebooku zamieszcza pomysły na gry i zabawy w formie zdjęć i filmów.

Muzyczne zajęcia z Muzakami [na żywo]
Monika Marianowska prowadzi muzyczne zajęcia na swojej grupie Muzaki. Zajęcia odbywają sie na razie codziennie o godzinie 11.00.

Lekcje z polskiego i matematyki dla ósmoklasistów [na żywo]
Darmowe lekcje z języka polskiego i matematyki dla ósmoklasistów przygotowujące do Egzaminu Ósmoklasisty zaczną się od 19 marca (czwartek) o godzinie 11.00. Doświadczeni nauczyciele – korepetytorzy będą przez 90 minut pomagać w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty. Lekcje dostępne są pod tym linkiem.

Rysowanie z Agatą Jakuszko [na żywo]
Rysowniczka Agata Jakuszko prowadzi codziennie o 9.00 rano lekcje rysowania dla dzieci na swoim kanale na YouTubie.

Polskie Radio dla dzieci
Polskie Radio udostępnia specjalną stronę z audycjami i sluchowiskami dla dzieci. Oprócz tego na stronie można znaleźć też pomysły na zabawy i zajęcia, konkursy i gry.

Spacer po Centrum Nauki Kopernik
Stroną wartą obserwowania jest fanpage Centrum Nauki Kopernik na Facebooku. Organizowane są tam wirtualne spacery po Centrum a także pojawiają się ciekawostki i eksperymenty.

Filmy, podręczniki i animacje od MAC Edukacja
Wydawnictwo MAC Edukacja udostępniło za darmo 1800 materiałów do nauki na stronie mac.pl/publikacje.

Nauka programowania z Code.org
Strona Code.org udostępnia lekcja programowania dla dzieci w różnym wieku. Nauka jest możliwa już od 4 lat

Doświadczenia ze Świetlikiem
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik udostępnił doświadczenia, które można łatwo przeprowadzić w domu. Eksperymenty oferuje też Centrum Nowocześności Młyn Wiedzy.

Klub Rodzica
Klub Rodzica oferuje poranne webinary, czyli spotkania online. Codziennie o godzinie 9.00 będą pogadanki, spotkania z gośćmi, piosenki i rękodzieło. Natomiast Teatr Miniatura pokazuje, jak zrobić pacynkę.

Niepubliczne przedszkole im Walta Disneya w Chrzanowie z zajęciami online
Przedszkole z Chrzanowa oferuje codzienne zajęcia online dla dzieci w różnym wieku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)