Koronawirus. WHO: Ludzie bezobjawowo przechodzący COVID-19 rzadko zarażają innych

Koronawirus. WHO: Ludzie bezobjawowo przechodzący COVID-19 rzadko zarażają innych09.06.2020 13:51
Koronawirus. WHO: Ludzie bezobjawowo przechodzący COVID-19 rzadko zarażają innych
Źródło zdjęć: © YouTube.com

– Mamy wiele raportów z państw, które robią bardzo szczegółowy contact tracing, śledzą bezobjawowe przypadki, monitorują ich kontakty i nie wykrywają dalszych zarażeń – powiedziała Maria Van Kerkhove, przewodząca zespołowi ds. pandemii COVID-19 w WHO.

Nowa informacja została podana przez World Health Organization na konferencji odbywającej się w Genewie. Ta niezwykle pozytywna wiadomość jest znacząca w kontekście luzowania obostrzeń dotyczących kontaktu między ludźmi w przestrzeni publicznej.

WHO: Najważniejsza jest kwarantanna dla wszystkich z objawami

– Rzadko zdarza się, żeby osoby nieposiadające objawów przekazywały wirusa dalej – powiedziała Maria Van Kerkhove i podkreśliła, że "chcą się teraz skupić na śledzeniu przypadków objawowych".

Według liderki zespołu ds. COVID-19 jeśli uda się wyśledzić wszystkie przypadki ludzi z objawami i poddać ich kwarantannie, transmisja wirusa zostanie "drastycznie zredukowana".

Nowa opinia WHO rzuca nowe światło na ograniczenie kontaktu w przypadku braku objawów, ponieważ wcześniej przypuszczano, że taki stan nie sugeruje mniejszej szansy na zarażenie innych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)