Koronawirus w Polsce. Mapa zarażeń. Wzrasta liczba potwierdzonych przypadków

Koronawirus w Polsce. Mapa zarażeń. Wzrasta liczba potwierdzonych przypadków
Źródło zdjęć: © pokazwirusa.pl

24.03.2020 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia potwierdza nowe przypadki zachorowań na COVID-19. Niestety, wrasta również liczba ofiar śmiertelnych. Poniższa mapa zarażeń pozwoli na bieżąco śledzić rozwój pandemii.

Koronawirus sieje coraz większy niepokój wśród naszych rodaków. Wszystko za sprawą liczb, które każdego dnia przekazuje Ministerstwo Zdrowia. 24 marca resort przekazał wiadomość o kolejnym zgonie spowodowanym wirusem SARS-CoV-2. Ofiarą groźnej choroby jest 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jak przekazano w komunikacie, pacjent miał choroby współistniejące.

Liczba zarażeń w naszym kraju rośnie każdego dnia. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, kwestią czasu jest, kiedy przekroczy ona 1000 potwierdzonych przypadków. Z najnowszych danych wynika, że hospitalizowanych jest obecnie 1138 pacjentów. Kwarantanną objęto jak dotąd 150746 osób. Aktualne dane można śledzić na bieżąco za pomocą specjalnej mapy zarażeń.

Wzrost ofiar śmiertelnych, a także liczby zarażonych to nie jedyne informacje przekazywane opinii publicznej. Wśród nich jest również miejsce na pozytywne wiadomości. Przypomnijmy, że wyleczony został pacjent zero, a 12 osób uznaje się za ozdrowieńców (pacjenci, u których ustąpiły objawy, lecz wirus dalej jest wykrywalny w organizmie).

Mapa zarażeń na świecie

Na świecie odnotowano już prawie 17 tysięcy przypadków śmiertelnych. Z wirusem walczy obecnie niecałe 400 tysięcy osób. Najwięcej potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 jest w Chinach. Na kolejnych miejscach znajdują się Włochy, Stany Zjednoczone, Hiszpania i Niemcy. Najwięcej zgonów odnotowano jak dotąd na Półwyspie Apenińskich. Wskutek choroby COVID-19 zmarło tam już ponad 6 tysięcy osób.

Obraz
© Materiał prasowy

Na całym świecie wyleczono już ponad 100 tysięcy osób. Najwięcej wyzdrowień zanotowano w Chinach, Iranie i we Włoszech. Interaktywna mapa zarażeń na świecie dostępna jest pod tym linkiem.

Chcesz wiedzieć więcej na temat koronawirusa? Zapisz się na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)