Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń pokazuje mniej nowych infekcji niż w poprzednich dniach

Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń pokazuje mniej nowych infekcji niż w poprzednich dniach
Źródło zdjęć: © Pokazwirusa.pl

04.06.2020 10:03, aktual.: 04.06.2020 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdaje się, że w końcu pojawiły się dobre wiadomości w związku z trwającą epidemią COVID-19. Jak zauważa ekspert, "2 i 3 czerwca 2020 r. zanotowano w Polsce mniej infekcji niż w kilku poprzednich dniach". Dane na mapie zakażeń to potwierdzają.

W dniu 4 czerwca mapa zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wskazuje łącznie 24 687 chorych oraz 1115 zgonów będących następstwem COVID-19. Niestety liczba śmiertelnych zakażeń wzrosła od wczoraj, jednak Mariusz Gromada, matematyk, statystyk i dyrektor Departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium, zwraca uwagę, że liczba nowych infekcji jest mniejsza niż miało to miejsce w poprzednich dniach.

- Na większości terytorium Polski epidemia została stłumiona, jednak w kilku regionach pojawiły się nowe ogniska COVID-19, w szczególności w województwach łódzkim i świętokrzyskim - zwraca uwagę ekspert. - Na Śląsku liczba nowych zakażeń spada. W województwie mazowieckim liczba nowych infekcji - od dłuższego czasu – utrzymuje się na stabilnym poziomie.

Zgodnie z danymi zebranymi na mapie zakażeń, liczba chorych w dniu 4 czerwca w poszczególnych województwach wygląda następująco:

 • śląskie – 8666 zakażeń,
 • mazowieckie – 3688 zakażeń,
 • dolnośląskie – 2649 zakażeń,
 • wielkopolskie – 2206 zakażeń,
 • łódzkie – 1667 zakażeń.

Średnią dzienną liczbę infekcji w poszczególnych regionach Polski obrazuje z kolei mapa opracowana przez Mariusza Gromadę - możecie zapoznać się z nią poniżej.

Obraz
© Materiały prasowe

Koronawirus na świecie

- Na tle Europy, w przeliczeniu na milion mieszkańców, Polska nie wypada ani dobrze ani źle, znajdując się w środku rankingu - zauważa Gromada. - Obserwując zestawienie widać, że w kraju mamy obecnie nieco mniej nowych infekcji niż w Hiszpanii oraz nieco więcej niż we Włoszech. Porównanie do Niemiec wskazuje, że nowych zakażeń jest w Polsce dwukrotnie więcej - dodaje ekspert, powołując się na poniższy wykres.

Obraz
© Materiały prasowe

Mapa zakażeń COVID-19 na świecie opracowana przez Johns Hopkins University wskazuje, że całkowita liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 przekroczyła już 6,5 mln, a liczba zgonów wyniosła 386 111.

Sytuacja niezmiennie najgorzej wygląda w USA, ale również w Europie odnotowuje się rosnącą liczbę zakażeń. Mimo że tempo rozprzestrzeniania się wirusa zaczęło spadać, co zauważa Gromada. Rośna liczba zarażonych w Brazylii, Rosji oraz na Bliskim Wschodzie.

 • USA - 1 851 520 zakażeń,
 • Brazylia - 584 016 zakażeń,
 • Rosja - 431 715 zakażeń,
 • Wielka Brytania - 281 270 zakażeń,
 • Hiszpania - 240 326 zakażeń,
 • Włochy - 233 836 zakażeń,
 • Indie - 217 187 zakażeń.

Więcej na temat koronawirusa i sytuacji w Polsce dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (134)