Trwa ładowanie...
d1i5lbm

Koronawirus. Tajwan ofiaruje 10 mln maseczek krajom walczącym z epidemią. Do Polski powędruje 500 tys.

Tajwan wyśle łącznie 10 mln maseczek do krajów dotkniętych epidemią koronawirusa – poinformowała prezydentka Tajwanu Caj Ing-wen, cytowana przez agencję CNA. Pół miliona z tych maseczek ma trafić do naszego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajwan chce pomóc krajom europejskim w uzupełnieniu deficytu maseczek.
Tajwan chce pomóc krajom europejskim w uzupełnieniu deficytu maseczek. (Materiały prasowe)
d1i5lbm

Z informacji podanych przez Caj Ing-wen wynika też, że Tajwan umożliwił podarowanie maseczek innym krajom dzięki zwiększeniu ich produkcji. Tajwańskie ministerstwo gospodarki oświadczyło, że produkcja maseczek wynosi już w tym kraju 13 mln sztuk dziennie. To cztery razy więcej niż na początku ubiegłego miesiąca.

Joseph Wu, tajwański minister spraw zagranicznych, powiedział, że maseczki trafią do sojuszników jego kraju oraz państw europejskich. Nie sprecyzował jednak kiedy zostaną one przekazane.

d1i5lbm

Koronawirus – jak zminimalizować ryzyko zakażenia

Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia wobec pandemii koronawirusa to:

  • Częste dwudziestosekundowe mycie rąk z użyciem mydła i bieżącej wody, a w przypadku braku dostępu użycia innych środków, takich jak preparaty odkażające na bazie alkoholu.
  • Zatykanie ust i nosa podczas kaszlu lub kichania, poprzez zasłonięcie ich zgiętym łokciem lub chusteczką. Chusteczkę należy wyrzucić później do kosza, a następnie umyć ręce.
  • Unikanie dotykania niemytymi rękami oczu, nosa i ust.
  • W miarę możliwości zachowywanie bezpiecznej odległości od innych osób (zwłaszcza kaszlących lub kichających) - co najmniej 1 metr.
  • W miarę możliwości unikanie dużych skupisk ludzi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło: polsatnews.pl, forsal.pl

d1i5lbm

Podziel się opinią

Share
d1i5lbm
d1i5lbm
Więcej tematów