Maseczki ochronne hitem na Allegro. Obroty przekroczyły 3 miliony złotych

Maseczki ochronne hitem na Allegro. Obroty przekroczyły 3 miliony złotych

Maseczki ochronne hitem na Allegro. Obroty przekroczyły 3 miliony złotych
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
11.02.2020 11:44, aktualizacja: 11.02.2020 13:02

Maseczki ochronne to jeden z chętniej wyszukiwanych towarów na Allegro w ostatnim miesiącu. Tylko w zeszłym tygodniu wartość wszystkich transakcji związanych z produktem urosła do 1,86 mln zł. Wysoki popyt spowodowany jest obawą Polaków przed koronawirusem.

"Maseczka ochronna", "maseczka chirurgiczna" czy "maseczka antywirusowa" to od kilku tygodni jedne z najczęściej wyświetlanych haseł przez klientów serwisu Allegro. Wzrost zainteresowania produktem ma niewątpliwy związek ze strachem przed rozprzestrzeniającym się na całym świecie wirusem z Wuhan. Sprzedawcy bardzo szybko zaobserwowali rosnący trend i rozpoczęli handel specjalnymi pakietami, dodając nazwę "koronawirus" do tytułów akcji.

Jak wynika z danych TradeWatch.pl, w ciągu ostatniego miesiąca klienci Allegro kupili maski ochronne o wartości ponad 3,1 mln zł. Wartość łącznych transakcji tylko w zeszłym tygodniu (od 3 lutego do 9 lutego 2020 r.) przekroczyła 1,8 miliona złotych. Dla porównania, wartość wszystkich tygodniowych transakcji w styczniu wynosiła niecałe 3,1 tysiąca złotych, a średnia wartość każdej z nich nie przekraczała 7 złotych. Obecnie wynosi ona 54 złote.

Obraz
© TradeWatch.pl

Gwałtowny wzrost obrotów w tej kategorii jest zapewne spowodowany obawami związanymi z epidemią koronawirusa z Chin. Chociaż w Polsce nie odnotowano zakażenia wirusem 2019-nCoV, to przypadki zachorowań u europejskich sąsiadów wzmogły czujność naszych rodaków. Na lotniskach czy imprezach masowych coraz częściej możemy zaobserwować osoby z maseczkami na twarzy.

Koronawirus z Chin rozprzestrzenia się w ekstremalnie szybkim tempie, zbierając śmiertelne żniwo każdego dnia. Według najnowszych danych, w wyniku zarażenia zmarło już ponad 1000 osób. Liczba zakażonych ludzi przekroczyła natomiast 43 tysiące. Epidemia dawno nie jest wyłącznym zmartwieniem Chin. Wirus dotarł już do 30 krajów na całym świecie. Przypadki zarażenia stwierdzono między innymi w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Australii czy Kanadzie. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano jak dotąd dwa zgony. Śmierć ponieśli obywatele Filipin i Hongkongu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)