Trwa ładowanie...
d2x6a4q

Koronawirus: Dostaniesz 3500 funtów, jeśli dasz się zarazić chorobą

Walka z koronawirusem przybiera różne formy. Przykładowo brytyjska firma hVIVO oferuje wszystkim nieustraszonym ochotnikom możliwość dobrowolnego zarażenia SARS-CoV-2. Dzięki temu badacze będą mogli przeprowadzić szczegółowe badania COVID-19, a zarażeni przysłużą się ludzkości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Możesz dostać pieniądze za zarażenie się koronawirusem.
Możesz dostać pieniądze za zarażenie się koronawirusem. (East News, Fot: Wang Jingqiang/Xinhua News/East News)
d2x6a4q

Firma hVIVO oferuje wszystkim ochotnikom 3500 funtów, czyli ponad 17 tys. złotych. Jest to cena zarażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz spędzenia 14 dni w izolatce. W tym czasie naukowcy będą dokładnie obserwowali chorego i podawali mu eksperymentalne leki, aby sprawdzić, jak zareaguje na nie chory organizm.

Walka z koronawirusem

Firma poszukuje 24 osób, które zgodzą się na udział w eksperymencie. Na razie zainteresowanie ofertą jest niewielkie, ponieważ ludzie wciąż obawiają się konsekwencji wirusa SARS-CoV-2. Przypomnijmy, do tej pory wirusem zaraziło się ponad 110 tys. osób, a 3 825 zmarło (według danych z 9 marca 2020 r.).

d2x6a4q

Propozycja Hvivo jest ryzykowna. Nikt nie daje gwarancji powodzenia eksperymentu. Żaden z ochotników nie wie, jak jego organizm zareaguje na SARS-CoV-2 i czy przeżyje zarażenie wirusem. Dodatkowo trudno ocenić późniejsze powikłania. Hvivo zapewnia jednak, że każdy z ochotników może liczyć na opiekę najlepszych specjalistów w Wielkiej Brytanii. Czy to wystarczy, aby przekonać odpowiednią ilość chętnych?

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii koronawirusem zaraziły się 273 osoby, 3 zmarły, a 18 zostało wyleczonych. Władze przeznaczyły 2 miliardy funtów na walkę z SARS-CoV-2. Rząd chce opracować skuteczną szczepionkę oraz leki na koronawirusa, dlatego firmy biotechnologiczne intensyfikują swoje działania w tym obszarze.

d2x6a4q

Zobacz też:

d2x6a4q

Podziel się opinią

Share

d2x6a4q

d2x6a4q
Więcej tematów