Trwa ładowanie...
dcmf4tn

Korea Południowa: "Rosjanie przeprosili za naruszenie przestrzeni". Rosjanie: "nie przeprosiliśmy"

W koreańskich mediach pojawia się oświadczenie, wedle którego Rosjanie przyznają się do błędu. Wygląda na to, że Rosja widzi to inaczej. Absolutnie zaprzeczają, jakoby wystosowali jakiekolwiek przeprosiny w stronę Korei Południowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski A-50 naruszył przestrzeń powietrzną Korei Południowej
Rosyjski A-50 naruszył przestrzeń powietrzną Korei Południowej (Sputnik/EastNews)
dcmf4tn

We wtorek 22 lipca myśliwce Korei wystrzeliły ostrzegawczo w stronę rosyjskiego samolotu A-50, który znalazł się w koreańskiej przestrzeni lotniczej. Wystrzelono 400 pocisków i 20 flar. Dopiero wtedy maszyna Rosji obrała inny kurs.

Według Koreańczyków, powodem "wtargnięcia" była awaria. A przynajmniej tak mieli mówić Rosjanie. Tego typu informacje pojawiają się w koreańskich mediach, natomiast rosjanie całkowicie zaprzeczają tym informacjom. "Rosyjski samolot wojskowy A-50 przekroczył granicę Korei Południowej przez przypadek, w wyniku awarii systemu GPS" - twierdzą media.

dcmf4tn

Rosyjski A-50 wkroczył w strefy powietrzne

W stronę rosyjskiego samolotu oddano strzały ostrzegawcze. Rosjanie, którzy zwykli przekraczać granice stref powietrznych przeróżnych państw, chyba nie spodziewali się takiej odpowiedzi. Maszyna miała też przeszkadzać we wspólnych ćwiczeniach, zorganizowanych przez Koreę Południową i Chiny. Wcześniej rosyjski A-50 zmusił do poderwania w powietrze także japońskie siły powietrzne.

Zobacz też: USS Boxer strącił irańskiego drona. Amerykanie użyli niepozornej broni

Podobna sytuacja zdarzyła się niedawno nad Bałtykiem. Podczas ćwiczeń NATO, Rosjanie bezpardonowo zakłócali sygnały GPS. Norwegowie twierdzą, że znaleźli na to dowody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcmf4tn

Podziel się opinią

Share

dcmf4tn

dcmf4tn