Trwa ładowanie...
d1mgjlq

Korea Północna. Kim Dzong Un: Zburzcie te prowizoryczne namioty

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Ung rozkazał wyburzenie hoteli i infrastruktury turystycznej zbudowanej przez Koreę Południową w Górach Diamentowych – poinformowała północnokoreańska agencja prasowa KCNA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korea Północna: Kim Dzong Un chce zburzyć infrastrukturę turystyczną w Górach Diamentowych.
Korea Północna: Kim Dzong Un chce zburzyć infrastrukturę turystyczną w Górach Diamentowych. (East News)
d1mgjlq

Kiedy Kim Dzong Un zobaczył hotele znajdujące się w Górach Diamentowych, miał określić je jako "zapyziałe i nie mające narodowego charakteru" oraz porównać je do prowizorycznych namiotów. Jednocześnie przywódca północnokoreańskiego reżimu podkreślił, że "zawsze będą chętnie przyjmować tam gości z Korei Północnej, ale dopiero, bo przebudowaniu infrastruktury.

Z drugiej strony media donoszą, że Kim Dzon Un uważa przestrzeganie Gór Diamentowych jako symbolu relacji obu Korei za błąd i ma za złe swoim poprzednikom prowadzenie tego rodzaju polityki.

Od 1998 roku była tam specjalna strefa turystyczna, która jest dostępna dla obywateli Korei Południowej, ale zamknięto ją kilka lat temu z powodu licznych incydentów z użyciem broni w tamtych okolicach.

Czytaj też: F-35. Korea Południowa chwali się myśliwcami piątej generacji

d1mgjlq

Reakcja Korei Południowej

Na razie przedstawiciele Korei Południowej nie wydali komentarza dotyczącego słów Kim Dzong Una. Władze w Seulu nadmieniły jedynie, że Korea Południowa będzie "broniła własności swoich obywateli" i "zaproponują rozmowy na temat infrastruktury turystycznej w Górach Diamentowych".

Źródło: tvn24.pl, Rp.pl

Czytaj też: Kim Dzong Un zataił prawdę o groźnej epidemii w Korei Północnej. W Korei Południowej pełna mobilizacja

d1mgjlq

Podziel się opinią

Share

d1mgjlq

d1mgjlq
Więcej tematów