Kolejny atak hakerów na Watykan. Za co tym razem?

Kolejny atak hakerów na Watykan. Za co tym razem?
Źródło zdjęć: © Luciano Castillo / CC

13.03.2012 13:03, aktual.: 13.03.2012 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hakerzy z grupy Anonymous dokonali w poniedziałek drugiego w ciągu kilku dni ataku na serwis internetowy Watykanu. Zablokowany został dostęp do codziennego biuletynu biura prasowego oraz strony dotyczące działalności Stolicy Apostolskiej i papieża.

Poprzedni atak miał miejsce w środę, 7 marca. Do kolejnego ataku przyznała się grupa Anonymous. W wydanym komunikacie skrytykowała Radio Watykańskie, przypominając stawiane rozgłośni już wcześniej zarzuty. Dotyczą one niebezpiecznych fal radiowych, które przekraczają normy emisji i podobno mogą powodować białaczkę. Hakerzy zażądali nałożenia ekskomuniki na rozgłośnię.

Zarzuty, jakie przywołali hakerzy odnoszą się do trwającej od 1. lat batalii sądowej we Włoszech, dotyczącej tzw. elektrosmogu, emitowanego przez nadajniki Radia Watykańskiego z ośrodka pod Rzymem. W okolicy stwierdzono kilka przypadków chorób nowotworowych.

Papieska rozgłośnia zapewnia, że przestrzega norm dotyczących emisji i odpiera zarzuty stawiane przez komitety mieszkańców osiedli, sąsiadujących z ośrodkiem nadawczym.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)