Trwa ładowanie...
d3lnh49

Kenia. Na świat przyszła bardzo rzadko spotykana Zebra. Jedna na miliard

15 września na świat przyszła zebra, której DNA to istny wybryk natury. Nie wygląda, jak inni przedstawiciele tego gatunku. Odkrył ją jeden z przewodników safari i nazwał ją swoim nazwiskiem - Tira.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kenia. Wygląda ślicznie, ale jej życie może nie być usłane różami
Kenia. Wygląda ślicznie, ale jej życie może nie być usłane różami (facebook, Fot: Wildest Africa)
d3lnh49

Tira, chociaż nie wygląda, nadal jest zwyczajną, zdrową zebrą. Nie posiada jednak charakterystycznego dla tego zwierzęcia futra. Ma także krótki, nieowłosiony ogon, zupełnie niepodobny, do przypominającego szczotkę do kurzu ogona zebry. Wśród zebr zdarza się taka jedna na miliard osobników.

Młoda zebra w ogóle nie posiada czarno-białych pasków, charakterystycznych dla tego zwierzęcia. Co za historia. Zamiast tego, jej sierść jest brązowa z białym kropkami. Chociaż wygląda to może niesamowicie, dla zwierzęcia może stanowić ogromny problem.

d3lnh49

Istnieje wiele teorii na temat posiadania pasków przez zebry. Jedni naukowcy są przekonani, że to rodzaj kamuflażu, inni uznają za wybryk natury, ale niedawno znalazł się też głos rozsądku. Dwoje naukowców przeprowadziło badania, w których udowadniają, że paski zebr pomagają im w termoregulacji. Coś w stylu naturalnej klimatyzacji. Czytaj więcej: Dlaczego zebry mają paski? I tak nie zgadniesz

To nie pierwszy tego typu przypadek. W 2012 roku fotograf Paul Goldstein zaobserwował (również w Kenii) zebrę z dziwnie wydłużonymi paskami na plecach. Niestety, prawdopodobnie skończyła tragicznie. Stado jej nie przyjęło i była skazana na samotność, a zebry w samotności nie poradzą sobie z niebezpiecznymi drapieżnikami Afryki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lnh49

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3lnh49

d3lnh49
d3lnh49