Trwa ładowanie...

Katastrofa samolotu w Afganistanie. Sprzeczne doniesienia w sprawie wypadku

Samolot rozbił się w prowincji Ghazni we wschodnim Afganistanie - przekazały lokalne media. Początkowo informowano, że był to Boeing 737, należący do linii lotniczej Ariana. Przewoźnik zaprzeczył tym doniesieniom. Liczba ofiar wciąż jest niepotwierdzona.

Share
Katastrofa samolotu w Afganistanie. Sprzeczne doniesienia w sprawie wypadku
Źródło: Youtube.com
d2iakdp

Jak informowały afgańskie media, samolot linii lotniczej Ariana rozbił się w dystrykcie Deh Yak w prowincji Ghazni o godzinie 13:10 czasu lokalnego. Informacje o katastrofie przekazał członek lokalnej rady prowincji Khaliqdad Akbari oraz miejscowe stacje telewizyjne. Według wstępnych doniesień Boeing miał uderzyć w ziemię i natychmiast się zapalić.

Na miejsce katastrofy udał się zespół ratunkowy i śledczy. Pierwsze doniesienia mówiły o 83 osobach na pokładzie. Po zweryfikowaniu informacji, lokalna stacja Ariana News przekazała, że łączna liczba pasażerów i załogi Boeinga 737 wyniosła 110 osób. Samolot leciał z Heratu na zachodzie Afganistanu do Delhi w Indiach.

Maszyna miała rozbić się w górzystym terenie niedaleko miasta Ghazni - to także nazwa prowincji, która jest kontrolowana przez Talibów.

Przewoźnik zaprzecza

Linie lotnicze Ariana Afgan Airlines zaprzeczają doniesieniom. - Wszystkie loty odbywają się normalnie - brzmi komunikat na Facebooku. Afgański Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że nie posiada informacji na temat ofiar katastrofy.

d2iakdp

Podziel się opinią

Share
d2iakdp
d2iakdp
Więcej tematów