Jeff Bezos uruchomi laboratorium. Pracownicy firmy Amazon zostaną przebadani na koronawirusa

Jeff Bezos uruchomi laboratorium. Pracownicy firmy Amazon zostaną przebadani na koronawirusa

Jeff Bezos uruchomi laboratorium. Pracownicy firmy Amazon zostaną przebadani na koronawirusa
Źródło zdjęć: © Shutterstock
22.04.2020 11:32

Jeff Bezos, właściciel firmy Amazon, poinformował w liście do udziałowców, że powołał specjalny zespół naukowców, którzy opracują własny test na koronawirusa. Celem miliardera jest przebadanie wszystkich pracowników koncernu na świecie.

Jeff Bezos w opublikowanym corocznym liście do akcjonariuszy podsumował bieżące działania firmy Amazon oraz nakreślił plany giganta na najbliższe miesiące. Zdecydowana większość listu odnosiła się do trudnej sytuacji na świecie spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa.

Amerykański przedsiębiorca poinformował udziałowców o działaniach, które podjęła firma, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom. W ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 miało pomóc zamknięcie takich usług jak Amazon Books, Amazon Pop Up oraz Amazon 4-star.

Szef giganta e-handlu zdradził również, że powołał specjalny zespół, którego celem będzie rozwinięcie technologii do badań na obecność koronawirusa. Bezos w najbliższym czasie planuje otworzyć pierwsze laboratorium. Miliarder chce, aby docelowo zostali przebadani wszyscy pracownicy Amazona na całym świecie.

Pracownicy Amazona zostaną przebadani niezależnie od tego, w jakim dziale są zatrudnieni, a także, czy wykazują jakiekolwiek objawy przypisywane do choroby COVID-19. - Regularne testy we wszystkich branżach zapewnią ludziom bezpieczeństwo i pomogą gospodarce znów stanąć na nogi. Aby do tego doszło, potrzebujemy jako społeczeństwo znacznie większej liczby testów niż jest to obecnie możliwe - pisze Jeff Bezos.

Pierwsze testy odbędą się na niewielkiej grupie pracowników. - Nie jesteśmy pewni, jak daleko zajdziemy, jednak sądzimy, że warto spróbować. Podzielimy się wszystkim, czego się nauczymy - obiecał przedsiębiorca.

Bezos nie ma ostatnio łatwego życia. Choć miliarder nie może narzekać na stan portfela (w czasie pandemii jego majątek zwiększył się do kwoty 138 mld dolarów), to znalazł się on w ogniu krytyki w związku z niedostatecznym zapewnieniem bezpieczeństwa swoim pracownikom. Przypadki COVID-19 odnotowano w obiektach Amazona w Waszyngtonie, Kalifornii i Nowym Jorku. Miejsca pracy zostały zamknięte w celu przeprowadzenia dokładnej dezynfekcji. W związku z napięta sytuacją odbyły się liczne strajki, w których protestowano przeciwko decyzji przedsiębiorstwa odnośnie pozostawienia otwartych magazynów.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.
Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)