Jak założyć Messengera bez Facebooka? Konto na Fb nie jest Ci potrzebne

Jak założyć Messengera bez Facebooka? Konto na Fb nie jest Ci potrzebne

Jak założyć Messengera bez Facebooka? Konto na Fb nie jest Ci potrzebne
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek
13.02.2019 15:26, aktualizacja: 19.12.2019 16:40

Jak założyć Messengera bez Facebooka? Mówisz Messenger, myślisz Facebook? Słusznie. Popularny komunikator należy przecież do tego samego właściciela. Nie musisz jednak posiadać konta na portalu społecznościowym, aby wysyłać wiadomości na Messengerze.

Messenger jest bez wątpienia najpopularniejszym komunikatorem na świecie. Nie oznacza to jednak, że wszyscy z niego korzystają. Niektórym przeszkadzał fakt, że aby rozmawiać na Messengerze obowiązkiem jest posiadanie konta na Facebooku. Tak było kiedyś, jednak od dłuższego czasu profil w serwisie społecznościowym nie jest już koniecznością . Można używać komunikatora, jednocześnie nie będąc użytkownikiem "Fejsa".

Jak założyć Messengera bez Facebooka?

Założenie Messengera w aplikacji mobilnej jest niezwykle proste. Aby móc korzystać z popularnego komunikatora trzeba go pobrać z Google Play (Android) lub z App Store (iOS). Następnie postępujemy według poniższej instrukcji:

  • Zaznaczymy, że jesteśmy użytkownikami bez konta na Facebooku
  • Podajemy swój numer telefonu
  • Ustalamy swoje hasło
  • Podajemy imię i nazwisko, pod którym będziemy widoczni dla innych użytkowników
  • Możemy dodać zdjęcie lub awatar
  • Po potwierdzeniu danych wystarczy zsynchronizować listę kontaktów, aby sprawdzić, kto z naszych znajomych używa Facebooka.

Niestety, wciąż nie jest możliwe korzystanie z przeglądarkowej wersji tego komunikatora przy pomocy szybkiej rejestracji. Jeżeli nie chcemy zakładać konta na komputerze, niezbędne będzie ściągnięcie aplikacji.

Messenger oferuje wiele możliwości i ciekawych dodatków, co sprawia, że komunikator przyciąga codzienne mnóstwo nowych użytkowników. Dzięki aplikacji możemy dzielić się z naszymi znajomymi zdjęciami i nagraniami wideo. Posiadamy również możliwość prowadzenia grupowych konwersacji, połączeń audio, wideo oraz przesyłania naklejek.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)