Trwa ładowanie...
dwaxkpd

Nowe zasady na Instagramie. Będą lepiej chronić najmłodszych

Instagram wprowadza poważne zmiany. Są to dwa nowe rozwiązania służące bezpieczeństwu niepełnoletnich użytkowników platformy. Teraz każdy użytkownik musi potwierdzić swoją datę urodzenia, a osoby poniżej 13 roku życia nie będą mogły utworzyć konta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak usunąć wiadomości z Instagrama?
Jak usunąć wiadomości z Instagrama? (Pixabay.com)
dwaxkpd

Od dziś użytkownicy rejestrujący się w aplikacji będą musieli podać swoją datę urodzenia. Osoby poniżej 13. roku życia nie będą mogły utworzyć konta na Instagramie. W przypadku kont połączonych z Facebookiem data urodzenia podana na Facebooku zostanie dodana także w Instagramie.

Zmiany na Instagramie - chodzi o datę urodzin

Data urodzin będzie widoczna jedynie dla właściciela konta. Nowe ustawienie Instagram Direct sprawi, że jedynie ludzie obserwowani przez danego użytkownika będą mogli rozpocząć z nim rozmowę lub dodać go do konwersacji grupowej.

dwaxkpd

Poznanie wieku osób korzystających z Instagrama ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia młodym ludziom bezpieczeństwa w ramach platformy. Pozwoli na tworzenie usług dostosowanych do wieku członków społeczności oraz wesprze przestrzeganie regulaminu platformy, wedle którego osoby poniżej określonego wieku nie mają dostępu do Instagrama.

Zobacz też: Oszustwo nie przejdzie. Instagram wprowadza ważne narzędzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwaxkpd

Podziel się opinią

Share

dwaxkpd

dwaxkpd