Instagram i Facebook będą blokować konta. Już nie wrzucisz takich zdjęć

Instagram i Facebook będą blokować konta. Już nie wrzucisz takich zdjęć
Źródło zdjęć: © 123RF
Arkadiusz Stando

19.12.2019 09:16, aktual.: 19.12.2019 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na Instagramie i Facebooku nie będzie można już promować kilku przedmiotów. Chodzi o broń, papierosy oraz e-papierosy. Zaczęło się od reklamowania ich przez firmy, a teraz zabroni się tego również użytkownikom. Szczególnie influencerom.

Jeśli chodzi o Facebooka, to tylko nowa niepotrzebna nikomu reguła. Patrząc jednak na Instagrama, znajdziecie tam miliony zdjęć i filmików o tematyce "vapingu" (czyli zabawy e-papierosami), zdjęć z bronią w ręku czy papierosami. Najwyraźniej okazuje się, że tego typu treści mogą mieć negatywny wpływ na młodych użytkowników.

Facebook i Instagram zbanuje cię za zdjęcia z papierosem, alkoholem czy vapowanie

Portale Zuckerberga już wielokrotnie były oskarżane o brak jakiejkolwiek kontroli nad influencerami. Reklamują co chcą - w tym niejednokrotnie alkohol czy papierosy. Kiedy Facebook i Instagram dojrzały o tego, aby samodzielnie nie promować tego typu produktów, producenci po prostu zmienili miejsce. Poszli do influencerów.

Facebook informuje, że tego typu produkty od dawna widniały na czarnej liście serwisów. Ale teraz zapowiada ścisłe egzekwowanie niedostosowania się do tych reguł. W nadchodzących tygodniach, użytkownicy którzy nie dostosują się do nowej kampanii mogą utracić nawet całe konta.

Źródło: CNN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)