Trwa ładowanie...
ycipk-1os9fe

Jak wyglądał internet 10 lat temu? Aż łza się w oku kręci

Internet w Polsce ma już ponad 21 lat. Postanowiliśmy spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie, jak wyglądał 10 lat temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak wyglądał internet 10 lat temu? Aż łza się w oku kręci
(steevithak / Flickr.com / CC)
ycipk-1os9fe

W 199. roku powstał pierwszy polski serwer WWW, a w 1995 roku pierwszy polski portal internetowy – Wirtualna Polska. Od 1996 roku TP S.A. uruchomiła "wdzwaniany" dostęp do internetu. Od tego momentu, każdy kto posiadał w domu linię telefoniczną i komputerowy modem, mógł łączyć się z internetem (o ile był w stanie ponieść niemałe koszty i pozwalała na to centrala). W kolejnych latach sieć w Polsce rozrastała się i coraz więcej gospodarstw domowych posiadało już stały dostęp do internetu. Sieć nie była doskonała, działała wolno a komputery oferowały niewielką moc obliczeniową. W ostatnich dziesięciu latach, postęp technologiczny był tak duży, że wywrócił wirtualny świat do góry nogami.

Przypomnijcie sobie, jak wyglądał internet w 200. roku. Jeszcze 10 lat temu społeczność internautów liczyła 570 mln ludzi. To czasy, kiedy królowały komputery stacjonarne. Wtedy wszystko było na płytach CD, internet przeglądało się za pomocą jedynej słusznej przeglądarki - Internet Explorera, a muzykę ściągano z Napstera. Nie było takich dobrodziejstw jak YouTube, Wikipedia, Facebook czy Gmail. A dziś? Czy wyobrażacie sobie życie bez tych serwisów, bez laptopów, smartfonów, tabletów, przenośnych odtwarzaczy i dysków USB?

Obecnie, co trzeci człowiek deklaruje, że posiada dostęp do internetu. Globalna sieć liczy już 2,2. mld internautów i 555 mln stron WWW. Średnio spędzamy w niej 4 godziny dziennie, czyli prawie dwa miesiące w roku. Zobaczmy jak bardzo odmieniła nasze życie.

ycipk-1os9fe
(fot. WP.PL)
Podziel się

sw/gb/gb

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o internecie 12 lat temu! Sprawdź!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1os9fe

ycipk-1os9fe
ycipk-1os9fe