Jak usunąć konto na Instagramie na stałe, a jak tymczasowo je wyłączyć?

Jak usunąć konto na Instagramie na stałe, a jak tymczasowo je wyłączyć?28.08.2017 19:36
Jak usunąć konto na Instagramie na stałe, a jak tymczasowo je wyłączyć?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

Instagram to jedno z najpopularniejszych współcześnie internetowych narzędzi do dzielenia się ze znajomymi i przyjaciółmi różnymi fotografiami, np. z imprez, spotkań czy ważnych dla nas wydarzeń. Bywa jednak, że tracimy ochotę na pokazywanie światu szczegółów naszego życia, więc chcemy pozbyć się swojego profilu i zdjęć z sieci. Jak to zrobić?

Całkowite usunięcie konta na Instagramie

Instagram umożliwia całkowite wymazanie naszych danych z instagramowej minisieci, łącznie ze zdjęciami i informacjami o nas samych. Jeżeli czujemy sentyment do umieszczonych tam fotografii, to powinniśmy zadbać o wykonanie ich kopii i umieszczenie jej na dysku osobistym czy nawet w wirtualnej chmurze (oczywiście wtedy, jeżeli takowej kopii nie posiadamy).

Aby trwale usunąć profil, należy zalogować się na stronie specjalnie przeznaczonej do permanentnego usuwania konta na Instagramie (https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/). Następnie wybieramy przyczynę usunięcia konta, wpisujemy hasło ponownie i klikamy w okno zatwierdzenia polecenia.

Tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie

Instagram umożliwia również tymczasowe wyłączenie konta, z którego chcemy przestać korzystać na jakiś czas. Wówczas nasze dane nie zostają usunięte, a konto uaktywnia się po powtórnym zalogowaniu.

Żeby dezaktywować nasze konto na Instagramie, logujemy się, po czym klikamy w ikonkę naszego profilu, a potem wybieramy "Edytuj profil". Następnie klikamy w polecenie "Tymczasowe wyłączenie konta". W tym przypadku również musimy podać powód wyłączenia konta oraz hasło.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)