Jak dodać na Instagrama zdjęcie z komputera

Jak dodać na Instagrama zdjęcie z komputera
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

21.06.2017 14:46, aktual.: 24.06.2017 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Instagram to nie tylko serwis społecznościowy służący ludziom do przeglądania selfie swoich znajomych czy zdjęć celebrytów. Jest także największą platformą dla fotografów na świecie. Każdy z jego użytkowników może czasami mieć potrzebę dodania zdjęcia, które nie znajduje się na telefonie, a na komputerze.

Przeglądarkowa wersja Instagrama domyślnie ma znacznie mniejsze możliwości niż aplikacja mobilna. Przede wszystkim nie umożliwia dodawania zdjęć. Możliwe jest jednak wymuszenie podglądu mobilnego w przeglądarce. Można zrobić to na kilka sposobów. Metody dodawania na Instagram zdjęć z poziomu przeglądarki interentowej nie są nowe, ale ciągle niewiele osób z niej korzysta.

Pierwsza metoda, o której wspomniał serwis PetaPixel wymaga pobrania dodatku do przeglądarki Chrome. Umożliwia on podgląd strony w taki sposób, jak widzą go użytkownicy innych przeglądarek lub systemów. Z rozwijanej listy wybieramy jeden z systemów mobilnych i ewentualnie urządzenie (np. z listy wybieramy "Android" lub iOS, a następnie iPhone 6).

Obraz
© Screenshot

Istnieje też metoda dodania zdjęcia, która nie wymaga instalowania żadnej wtyczki.
Najpierw musimy otworzyć stronę główną Instagram.com i zalogować się w przeglądarce na nasze konto w tym serwisie.
Następnie wchodzimy w tryb programisty (w przeglądarce Chrome najłatwiej zrobić to wciskając kombinację klawiszy Ctrl + Shift + I)

W okienku, które się pojawi po prawej stronie wybieramy ikonkę urządzenia mobilnego widoczną w lewym górnym roku (druga ikonka od lewej strony). Użycie tej opcji powinno umożliwić nam korzystanie z Instagrama w przeglądarce w identyczny sposób jak w aplikacji mobilnej. Jak widać, kluczem obu metod jest wymuszenie podglądu mobilnego w przeglądarce.

Obraz
© Schreenshot

Istnieją także inne sposoby dodawania zdjęć przez aplikacje zewnętrzne. Wiele z nich może jednak budzić obawy o bezpieczeństwo. Żadna z nich nie jest też oficjalnie wspierana przez Instagram.

Nie wiadomo, czy korzystanie z tych metod może powodować zjawisko "ukrytego banowania" naszego profilu. Dostęp do konta w żaden sposób nie jest blokowany, ale zasięgi postów mogą być znacznie obniżone, a system tagowania może nie działać poprawnie.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)