Jak usunąć Badoo? Oto kilka prostych kroków

Jak usunąć Badoo? Oto kilka prostych kroków

Jak usunąć Badoo? Oto kilka prostych kroków
Źródło zdjęć: © Flickr
22.05.2020 12:21

Badoo to jeden z portali randkowych, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Z usług serwisu społecznościowego korzystają miliony ludzi na całym świecie. Co jednak, gdy znudzi im się zawieranie nowych znajomości? Podpowiadamy, jak usunąć konto.

Badoo to serwis społecznościowy utworzony w 2006 roku. Portal randkowy od wielu lat cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczyć może liczba zarejestrowanych użytkowników. Obecnie z usług platformy korzysta blisko 475 milionów ludzi na całym świecie. Są one dostępne na stronie internetowej, jak i za pośrednictwem aplikacji. Ta dostępna jest w prawie 50 językach i można ją pobrać w około 200 krajach.

Badoo to serwis, dzięki któremu każdy użytkownik ma możliwość nawiązania luźnej znajomości z ludźmi z różnych stron świata. Niektóre z relacji kończą się na krótkiej wymianie zdań, inne natomiast przeobrażają się w związek na całe życie. Dzięki portalowi można odnaleźć prawdziwą przyjaźń, a nawet miłość. Niestety, bywają też przypadki, w których nawiązane znajomości przeobrażają się w rozczarowanie, w efekcie czego, użytkownicy decydują się na usunięcie konta.

Taki ruch jest również skutkiem znalezienia swojej drugiej połowy. Zakochani użytkownicy nie czują potrzeby zawierania kolejnych znajomości, dlatego najczęściej decydują się na zakończenie swojej aktywności na portalu randkowym. Okazuje się, że o ile założenie konta na Badoo nie stanowiło dla nich najmniejszego problemu, to przy usunięciu konta pojawiły się schody. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję, dzięki której z pewnością je pokonacie.

Jak usunąć konto na Badoo?

Trudno się dziwić, że niektórzy użytkownicy mają problem z usunięciem swojego konta w popularnym serwisie społecznościowym. Procedura dla wielu bywa kłopotliwa i długa. Za pomocą poniższej instrukcji usuniecie swoje konto w kilku prostych krokach.

Aby usunąć swój profil na Badoo, musimy zalogować się na swoje konto. Następnie:

  • Klikamy swoje imię, które znajduje się w lewym górnym rogu
  • Klikamy ikonę koła zębatego znajdującą się w prawym górnym rogu. Następnie wyświetlą nam się "Ustawienia"
  • Po wejściu w "Ustawienia" klikamy w napis "Usuń konto" znajdujący się na samym dole

Badoo łatwo się nie podda

To jednak nie koniec. Serwisowi będzie zależało na tym, aby przekonać nas do zmiany swojej decyzji. W tym momencie zacznie wyświetlać różne propozycje, poprosi też o podanie powodu usunięcia konta oraz ponowne wpisanie hasła. Bardzo istotne, abyśmy uważali i nie kliknęli w podobnie brzmiącą opcję jak np. "Usuń konto z wyszukiwarki Google" lub "Trwale usuń wiadomości". Opcja "Usuń konto" jest zazwyczaj najmniej widoczna dla użytkowników.

Portal Badoo będzie chciał nas zatrzymać za wszelką cenę. Kolejnym krokiem serwisu będzie zaoferowanie nam darmowego Badoo Premium na trzy dni. Jeżeli chcemy skasować swój profil, musimy konsekwentnie klikać "Usuń konto" oraz "Dalej".

Kiedy serwis wyczerpie już wszystkie pomysły na zatrzymanie użytkownika na platformie, z przykrością poinformuje, że jego konto zostało usunięte. Portal przypomni także, że w razie zmiany zdania, możemy odzyskać swój profil korzystając z instrukcji przesłanej na adres naszej poczty elektronicznej.

Po upływie 30 dni nasze dane zostaną na stałe usunięte z portalu randkowego. Jeżeli w tym czasie ponownie zalogujemy się na swój profil, konto zostanie automatycznie aktywowane.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)