Trwa ładowanie...
d2cp3f0

Jak usunąć Instagram? Instrukcja krok po kroku

Jak usunąć Instagram? Popularny serwis społecznościowy posiada ogromną ilość użytkowników. Znajdą się też tacy, którzy z różnych powodów decydują się na usunięcie swojego profilu. Można to zrobić na dwa sposoby. Poniżej prosta instrukcja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak usunąć Instagram? Prosta instrukcja
Jak usunąć Instagram? Prosta instrukcja (Getty Images)
d2cp3f0

Instagram jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na rynku. Od kilku lat sukcesywnie przybywa użytkowników tego portalu. W czerwcu 2018 roku ich liczba przekroczyła 1 miliard osób. Zdjęciami i filmami z różnych stron świata dzielą się zarówno gwiazdy popkultury i sportu, jak i zwykli ludzie.

Zobacz także: Jak zablokować kogoś na fb? Instrukcja krok po kroku

d2cp3f0

Jak usunąć konto na Instagramie?

Jednym Instagram służy do dzielenia się zdjęciami z urlopu, spontanicznych wydarzeń lub codziennych czynności, inni traktują go jako sposób na zarabianie pieniędzy. Jedno jest pewne - serwis jest niezwykle popularny o czym świadczy gigantyczna liczba jego użytkowników. Istnieją jednak powody, dla których decydujemy się na usunięcie konta na popularnym portalu.

O ile założenie profilu na Instragramie nie sprawia użytkownikom wielkich trudności, o tyle jego usunięcie wydaje się im bardziej skomplikowane. Nie jest to jednak nic trudnego. Poniżej zamieszczamy instrukcję, dzięki której bez problemu usuniesz swoje konto.

Instragram posiada dwie opcje usunięcia konta: trwałą i tymczasową.

d2cp3f0

Jak trwale usunąć konto na Instagramie?

Jeśli zdecydujemy się na trwałe usunięcie konta, musimy liczyć się z tym, że nasze zdjęcia i dane całkowicie znikną z serwisu. Przed usunięciem profilu, najlepiej zabezpieczyć sobie wszystkie materiały, które kiedykolwiek upubliczniliśmy. W przeciwnym wypadku możemy utracić filmy i zdjęcia, które kiedyś mogłyby być wspaniałą pamiątką.

Aby trwale usunąć konto na Instagramie wystarczy wejść na stronę, która jest dostępna pod tym linkiem. Po zalogowaniu się na swoje konto zostaniemy przeniesieni do strony, gdzie będziemy mogli trwale usunąć swój profil. Zostaniemy poproszeni o wpisanie hasła oraz podanie powodu, dla którego decydujemy się na usunięcie konta.

Jak usunąć konto tymczasowo?

Usunięcie konta niekoniecznie musi się wiązać z jego całkowitym zniknięciem. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy aby na pewno chcemy zakończyć swoją przygodę z Instagramem, możemy skorzystać z tymczasowego usunięcia konta.

d2cp3f0

Aby tymczasowo usunąć konto wystarczy wejść na swój Instagram i wybrać Edytuj profil. Na ekranie pojawi się opcja tymczasowego usunięcia konta. Podobnie jak w pierwszym przypadku zostaniemy poproszeni o powód swojej decyzji oraz wpisanie hasła. Konto będziemy mogli odzyskać w dowolnie wybranym przez nas momencie.

Niezależnie od tego, czy chcesz tymczasowo wyłączyć konto czy zależy ci na tym, by trwale usunąć Instagrama, musisz zrobić to w przeglądarce internetowej. Opcje tymczasowego zablokowania oraz usunięcia konta na Instagramie nie są dostępne z poziomu aplikacji.

Czytaj także: Jak odblokować kogoś na fb? Przewodnik krok po kroku

d2cp3f0

Podziel się opinią

Share

d2cp3f0

d2cp3f0
Więcej tematów